Shumlyanskyy L. 
Age and Sulfur Isotope Composition of the Prutivka Intrusion (the 1.78 Ga Prutivka-Novogol Large Igneous Province in Sarmatia) / L. Shumlyanskyy, R. E. Ernst, K. Billström, B. A. Wing, A. Bekker // Мінералогічний журнал. - 2016. - Т. 38, № 3 . - С. 91-101. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2016_38_3_10
У межах Північно-Західного району Українського щита розповсюджена велика кількість дайок і розшарованих інтрузивів нікеленосних толеїтових долеритів і габроїдів. Ці дайки та масиви розглянуто як канали, по яких за умов розтягнення вкорінювалися і виливалися на поверхню базальтові розплави (ці базальтові потоки тепер повністю еродовані), або як синколізійні породні комплекси, що виникли внаслідок кристалізації мантійних розплавів під час колізії Фенноскандинавського та Волго-Сарматського сегментів Східно-Європейської платформи. Проведене нещодавно датування цих порід вказує на їх вік в інтервалі 1780 - 1790 млн рр. Для Прутівського нікеленосного долеритового інтрузиву одержано новий вік за баделеїтом (1779,2 +- 6,9 млн рр.), який, у межах похибки вимірювання, відповідає віку циркону (1777,0 +- 4,7 млн рр.), одержаному раніше для цього ж зразка (Shumlyanskyy et al., 2012). Це значення віку суттєво відрізняється від одержаного раніше для цирконів із Прутівського інтрузиву 1990 +- 5 млн рр. (Скобелев и др., 1991). Зроблено висновок, що останнє значення є хибним. Нова дата, одержана забаделеїтом, остаточно підтверджує належність Прутівського масиву до Прутівсько-Новогольської магматичної провінції та підкреслює потенціал розшарованих габроїдних масивів цієї провінції щодо Ni - Cu (-PGE) сульфідного зруденіння. Проаналізовано також ізотопний склад сірки в сульфідних мінералах Прутівського родовища, зразки відібрано з придонних рудних покладів. Ізотопний склад сірки варіює від +0,8 до +3,6 <194>, що знаходиться в межах діапазону варіацій, який було встановлено раніше, і вказує на мантійне джерело сірки. Ізотопні дані свідчать про формування Прутівсько-Новогольської магматичної провінції за умов розтягнення, що виникли невдовзі після утворення Східно-Європейської платформи (Балтики).
  Повний текст PDF - 420.949 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Shumlyanskyy L.
  • Ernst R.
  • Billström K.
  • Wing B.
  • Bekker A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Shumlyanskyy L. Age and Sulfur Isotope Composition of the Prutivka Intrusion (the 1.78 Ga Prutivka-Novogol Large Igneous Province in Sarmatia) / L. Shumlyanskyy, R. E. Ernst, K. Billström, B. A. Wing, A. Bekker // Мінералогічний журнал. - 2016. - Т. 38, № 3 . - С. 91-101. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mineral_2016_38_3_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шумлянський Леонід Владиславович (геологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського