Наукова періодика України Медична інформатика та інженерія


Білинський Й. Й. 
Огляд методів ультразвукової діагностики дисплазії кульшового суглобу та визначення найбільш прийнятних із них для комп’ютерного прогнозування захворювання / Й. Й. Білинський, О. І. Нікольський, А. Б. Гуральник, В. В. Погорілий // Медична інформатика та інженерія. - 2019. - № 3. - С. 49-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mii_2019_3_7
Зроблено огляд методів ультразвукової діагностики дисплазії кульшового суглобу (ДКС) та визначення найбільш прийнятних із них для комп'ютерного прогнозування захворювання. Основними методами ультразвукового дослідження для діагностики кульшового суглобу є методи Графа, Розендаля, Харке й Моріна, Терьєсена, Дальстрьома. Окрім наведених методів, успішно розвиваються динамічні методи ДКС, засновані на вже відомих методах. Показано, що використання комп'ютерних технологій має перспективи в діагностицідисплазії кульшового суглобу. Система діагностики та класифікації ДКС заснована на суб'єктивному оцінюванні кісткового трикутника вертлюжної западини і даху хряща, а також на вимірах кута даху вертлюжного хряща (<$Ebeta> кута) та кута нахилу вертлюжної западини (<$Ealpha> кута), метод Графа. Крім того, діагностика ДКС може бути зроблена за іншими методами. Описано вимірювання охоплення головки стегнової кістки, як в методі Моріна. Для комп'ютерного аналізу найбільш прийнятні методи, що використовують вимірювання геометрії елементів кульшового суглобу. Методи Графа з модифікацією за методом Розендаль, метод Харке - Моріна, метод Терьесена, на думку авторів, найбільше підходять із розглянутих, для комп'ютерного оброблення, вимірювання та комп'ютерного розпізнавання ДКС немовляти.Зроблено огляд методів ультразвукової діагностики дисплазії кульшового суглобу (ДКС) та визначення найбільш прийнятних із них для комп'ютерного прогнозування захворювання. Основними методами ультразвукового дослідження для діагностики кульшового суглобу є методи Графа, Розендаля, Харке й Моріна, Терьєсена, Дальстрьома. Окрім наведених методів, успішно розвиваються динамічні методи ДКС, засновані на вже відомих методах. Показано, що використання комп'ютерних технологій має перспективи в діагностицідисплазії кульшового суглобу. Система діагностики та класифікації ДКС заснована на суб'єктивному оцінюванні кісткового трикутника вертлюжної западини і даху хряща, а також на вимірах кута даху вертлюжного хряща (<$Ebeta> кута) та кута нахилу вертлюжної западини (<$Ealpha> кута), метод Графа. Крім того, діагностика ДКС може бути зроблена за іншими методами. Описано вимірювання охоплення головки стегнової кістки, як в методі Моріна. Для комп'ютерного аналізу найбільш прийнятні методи, що використовують вимірювання геометрії елементів кульшового суглобу. Методи Графа з модифікацією за методом Розендаль, метод Харке - Моріна, метод Терьесена, на думку авторів, найбільше підходять із розглянутих, для комп'ютерного оброблення, вимірювання та комп'ютерного розпізнавання ДКС немовляти.
  Повний текст PDF - 3.383 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Білинський Й.
  • Нікольський О.
  • Гуральник А.
  • Погорілий В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Білинський Й. Й. Огляд методів ультразвукової діагностики дисплазії кульшового суглобу та визначення найбільш прийнятних із них для комп’ютерного прогнозування захворювання / Й. Й. Білинський, О. І. Нікольський, А. Б. Гуральник, В. В. Погорілий // Медична інформатика та інженерія. - 2019. - № 3. - С. 49-58. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mii_2019_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Погорілий Василь Васильович (1955–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського