Наукова періодика України Медична інформатика та інженерія


Подпрятов C. С. 
Оптимізація стиснення тканини як умова контрольованої зміни імпедансу при створенні електрозварного міжкишкового анастомозу / C. С. Подпрятов, Г. С. Марийський, В. А. Ткаченко, О. В. Чернець, К. Г. Лопаткіна, В. А. Васильченко, Н. А. Чвертко // Медична інформатика та інженерія. - 2018. - № 3. - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mii_2018_3_8
Неоднорідність стінок кишок спричиняє нерівномірність структури електрозварного з'єднання та, відповідно, потребу у посиленому стисненні задля гомогенізації щільності та електропровідності. Але при цьому величина стиснення є близькою до руйнівної для стінки кишки, оскільки менші величини є неефективними. Мета роботи - створити оптимальний засіб врівноваження та розподілу зусилля щодо стиснення тканини в моделі електрозварного міжкишкового анастомозу задля досягнення цим способом стабільності відпрацьовування алгоритму високочастотного зварювання стінок кишки. Здійснено 348 досліджень програмованого подавання на тканину органокомплексу свині радіочастотної електричної напруги до 200 В з контрольованою зміною імпедансу після прикладення на електроди тиску від 2,0 Н/мм<^>2 до 3,9 Н/мм<^>2. Тканину складали удвічі у прототипі інструменту, моделюючи міжкишковий анастомоз. Змінювали типи електродів: пласкі площею 247 мм<^>2 (група 1); рельєфні 280 мм<^>2 (група 2): пласкі 254 мм<^>2 з обмежувачами їх зближення (група 3). В групі 1 здійснено спробу з кроком 0,1 Н/мм<^>2 підібрати величину тиску між електродами як точку рівноваги механічних та електричних властивостей. У 7,5 % досліджень спостерігали недосягнення базових параметрів, у 42,5 % - значне відхиленням швидкості зростання, у 7,5 % - критичне зниження імпедансу. В групі 2 досліджували запобігання можливого зміщення електродів шляхом застосування різних конфігурацій рельєфу електродів. У цій серії досліджень зросла частота досягнення базових параметрів зниження імпедансу до 82,5 %, але в наступній фазі раптове падіння спостерігали у 30 % досліджень. Також у 32,5 % проб відбувалися значні коливання імпедансу. В групі 3 досліджували обмеження зближення електродів на відстані від 0,03 мм до 0,3 мм. Застосування обмежувачів виявилося найефективнішим за співвідношення висоти обмежувача до товщини тканин між електродами в моделі анастомозу як 1:40. Критичне падіння імпедансу спостерігали лише в 2,5 % досліджень. Висновки: зменшення тиску електродів на тканину посилює відхилення величини імпедансу від цільової. Застосування їх рельєфної форми підвищує електропровідність і покращує стартову частину електрозварного впливу, але посилює нерівномірність в його кінцевій частині через флуктуацію імпедансу. Застосування обмежувачів зближення електродів забезпечує повнотривале відпрацювання алгоритму електрозварного впливу за всіх досліджених величин оптимального та субкритичного стиснення. Обговорення та перспективи подальших досліджень. Одержані дані покликані слугувати основою технологічних рішень у створенні відповідних елементів робочої частини спеціалізованою інструменту для формування елсктрозварних анастомозів, їх технологічне впровадження надасть змогу додатково наростити встановлені переваги електрозварного міжкишкового з'єднання над шовним. Цей технологічний засіб може також бути ефективним для підвищення ефективності зварювання інших біологічних тканин.
  Повний текст PDF - 800.587 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Подпрятов C.
  • Марийський Г.
  • Ткаченко В.
  • Чернець О.
  • Лопаткіна К.
  • Васильченко В.
  • Чвертко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Подпрятов C. С. Оптимізація стиснення тканини як умова контрольованої зміни імпедансу при створенні електрозварного міжкишкового анастомозу / C. С. Подпрятов, Г. С. Марийський, В. А. Ткаченко, О. В. Чернець, К. Г. Лопаткіна, В. А. Васильченко, Н. А. Чвертко // Медична інформатика та інженерія. - 2018. - № 3. - С. 44-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mii_2018_3_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ткаченко Віктор Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського