Наукова періодика України Microbiological journal


Kovalenko O. G. 
The Relationship between Viruses and Plant Cells in Natural Ecosystems and Some Approaches to Their Regulation / O. G. Kovalenko, I. S. Shcherbatenko, A. M. Kyrychenko, V. N. Vasylev // Мікробіологічний журнал. - 2017. - Т. 79, № 1. - С. 34-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2017_79_1_5
Взаємовідносини вірусів з клітинами рослин у природних екосистемах та деякі підходи до їхнього регулювання. Вірусні інфекції рослин викликають значні втрати врожаю, погіршують якість сільськогосподарської продукції і все частіше розглядаються як серйозна загроза продовольчої безпеки. Необхідними заходами зниження шкодочинності вірусних захворювань та обмеження їх поширення є розробка та впровадження заходів захисту з використанням природніх генів стійкості, індукторів стійкості та інгібіторів вірусної інфекції. Висвітлено актуальні питання та представити основні результати, одержані у відділі вірусів рослин, зокрема тих, що стосуються біологічних та молекулярних характеристик найбільш поширених вірусів, механізмів їх взаємодії з рослинами, зокрема, висвітлити коло рослин-хазяїв, симптоми хвороб, а також різні противірусні стратегії рослин. Окрім того, розглядаються загальні характеристики та методи діагностики деяких вірусів та показані основні результати щодо вивчення взаємодії вірусів і їх хазяїв на молекулярному рівні. Досліджено такі економічно важливі віруси, як вірус жовтої мозаїки квасолі, вірус некротичного пожовтіння жилок буряка, вірус жовтяниці буряка і Х-вірус хости. Встановлено значну гомологію українського ізоляту вірусу жовтої мозаїки квасолі з штамами із Росії, Австралії та Аргентини. За допомогою методу комп'ютерного аналізу вперше показали, що субгеномні промотори тобамовірусів містять консервативні мотиви, виявлені у промоторах еукаріот. Одержані результати свідчать про подібність сигналів ініціації транскрипції в промоторах вірусів і еукаріот. Показано, що глікани з вищих грибів Basidiomycota здатні пригнічувати вірусну інфекцію і активувати неспецифічні захисні механізми в рослинах-хазяїнів на генному і конформаційному рівнях. Деякі з них можуть утворювати з вірусними частками зворотні комплекси, порушуючи інфекційність вірусу. Дослідження, що проводяться у відділі, будуть сприяти розвитку економічно обгрунтованих і соціально прийнятних способів захисту рослин від вірусних інфекцій, а також дослідженням у галузі екології вірусів з метою прогнозування і контролю епіфітотій та спалахів вірусних інфекцій в агроценозах.
  Повний текст PDF - 361.971 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kovalenko O.
  • Shcherbatenko I.
  • Kyrychenko A.
  • Vasylev V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kovalenko O. G. The Relationship between Viruses and Plant Cells in Natural Ecosystems and Some Approaches to Their Regulation / O. G. Kovalenko, I. S. Shcherbatenko, A. M. Kyrychenko, V. N. Vasylev // Мікробіологічний журнал. - 2017. - Т. 79, № 1. - С. 34-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2017_79_1_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського