Наукова періодика України Microbiological journal


Василів О. М. 
Вплив сполук перехідних металів на активність супероксиддисмутази сірко відновлюваних бактерій Desulfuromonas acetoxidans / О. М. Василів, С. О. Гнатуш // Мікробіологічний журнал. - 2013. - Т. 75, № 2. - С. 37-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2013_75_2_6
Супероксиддисмутаза (СОД) як один із ензимів антиоксидантної системи захисту клітин каталізує дисмутацію супероксидного аніон-радикала (<$Eroman O sub 2 sup ->) з утворенням О2 та H2O2. Досліджено вплив сполук перехідних металів, зокрема FeSO4, FeCl3, MnCl2, NiCl2 та CoCl2, на активність СОД сірковідновлювальних бактерій Desulfuromonas acetoxidans. Максимальну активність дослідженого ензиму спостережено за впливу 1,0 мМ NiCl2, 2,0 мМ CoCl2 і MnCl2 відповідно на другу добу, та за впливу 1,0 мМ FeCl3 і FeSO4 на третю добу культивування, у порівнянні з контролем. Збільшення часу культивування та концентрації сполуки металу в середовищі зумовлювали пригнічення активності СОД.
  Повний текст PDF - 717.755 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Василів О.
  • Гнатуш С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Василів О. М. Вплив сполук перехідних металів на активність супероксиддисмутази сірко відновлюваних бактерій Desulfuromonas acetoxidans / О. М. Василів, С. О. Гнатуш // Мікробіологічний журнал. - 2013. - Т. 75, № 2. - С. 37-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2013_75_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Василів Ореста Михайлівна (біологічні науки)
  • Гнатуш Світлана Олексіївна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського