Наукова періодика України Microbiological journal


Кохан І. В. 
Роль заліза у бактерійних інфекціях і мікроелентному імунітеті / І. В. Кохан // Мікробіологічний журнал. - 2010. - Т. 72, № 5. - С. 59-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2010_72_5_10
На підставі даних представленого огляду робіт і попередніх повідомлень в наукових журналах можна зробити наступні висновки. Патогенні бактерії можуть розмножуватися в тваринному організмі завдяки продукції залізозв'язуючих сідерофорів, які допомагають їм одержати залізо від трансферину, лактоферину або ферритину їх господарів. Визначальним фактором механізму придбання заліза є ліпополісахарид (ЛПС) вірулентних бактерій, який сам або за допомогою сідерофорів забезпечуг їх залізом - суттєвим ростовим мікроелементом. Вирішальну роль, особливо в придбанні заліза в організмі тварин, відіграє ЛПС і він повинен вважатися фактором вірулентності інвазійних бактерій. Внутрішньочеревне введення заліза нормальним та імунізованим живими вакцинами мишам забезпечує ріст інфекційних бактерій не тільки суттєвим живильним фактором, але і надає їм можливість нейтралізувати мікроелементний і набутий імунітет. Залізорезистентний імунітет вакцинованих мишей може бути додатковою стимуляцією теплом вбитими вірулентними бактеріями, що викликає утворення антитіл до їх факторів вірулентності. Реакція цих антитіл з проникнутими бактеріями повинна випереджувати фагоцитоз активованими макрофагами. Приймаючи до уваги вирішальну роль захисних антитіл в залізорезистентному імунітеті, цей антибактеріальний захист названо антитілозалежною антибактеріальною цитотоксичністю.
  Повний текст PDF - 2.101 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кохан І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кохан І. В. Роль заліза у бактерійних інфекціях і мікроелентному імунітеті / І. В. Кохан // Мікробіологічний журнал. - 2010. - Т. 72, № 5. - С. 59-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MicroBiol_2010_72_5_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського