Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Большова О. В. 
Вміст греліну та лептину в плазмі крові в дітей та підлітків із дисфункцією гіпоталамуса / О. В. Большова, Т. М. Маліновська // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 8. - С. 719-724. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_8_4
Мета дослідження - проведення порівняльного аналізу рівнів лептину та греліну в плазмі крові дітей і підлітків залежно від форми та ступеня ожиріння на тлі дисфункції гіпоталамуса. Обстежено 39 дітей віком від 10 до 18 років із дисфункцією гіпоталамуса. Серед них 16 пацієнтів (41,03 %) - із вісцероабдомінальним ожирінням, 23 пацієнти (58,97 %) - із глютеофеморальним ожирінням та 14 здорових дітей відповідного віку та статі. У всіх пацієнтів проводили вивчення анамнезу життя, оцінку антропометричних параметрів (маса тіла, індекс маси тіла, окружність талії та стегон, їх співвідношення). Рівень лептину у крові визначали імуноферментним методом із використанням наборів фірми Roche Diagnostics GmbH Mannheim (Німеччина). Рівень греліну визначали радіоімунологічним методом із використанням наборів фірми DLAsource ImmunoAssays S.A. (Бельгія). Надлишкова маса тіла встановлена у 15 із 39 пацієнтів (38,5 %), ожиріння I ступеня - у 8 дітей (20,5 %), II ступеня - у 10 дітей (25,6 %), III ступеня - у 6 дітей (15,4 %). Середній рівень лептину в дітей із вісцероабдомінальним ожирінням становив 47,20 +- 5,54 нг/мл (індекс маси тіла - 35,20 +- 5,07 кг/м2) і виявився вірогідно вищим, ніж у дітей у групі з глютеофеморальним ожирінням (26,50 +- 7,13 нг/мл, p << 0,05) у поєднанні з аналогічними метаболічними порушеннями. Рівень греліну в дітей з ожирінням був вірогідно нижчим, ніж у контрольній групі, і залежав від ступеня ожиріння. При ожирінні III ступеня рівень греліну був найнижчим - 582,58 +- 59,37 нг/мл. Висновки: ожиріння на тлі дисфункції гіпоталамуса в дітей та підлітків супроводжується низьким рівнем греліну та високим рівнем лептину в плазмі крові. Незалежно від статі в дітей і підлітків гіперлептинемія та гіпогрелінемія значною мірою пов'язані зі ступенем та формою ожиріння. При вісцероабдомінальній формі ожиріння (порівняно з глютеофеморальною формою) зафіксовано істотно нижчий рівень греліну та вищий рівень лептину.
  Повний текст PDF - 424.668 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Большова О.
  • Маліновська Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Большова О. В. Вміст греліну та лептину в плазмі крові в дітей та підлітків із дисфункцією гіпоталамуса / О. В. Большова, Т. М. Маліновська // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 8. - С. 719-724. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_8_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Большова Олена Василівна (1956–) (медичні науки)
  • Маліновська Тетяна Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського