Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Захарченко Т. Ф. 
Вплив рекомбінантного тиреотропного гормона людини та радіойодотерапії на функцію клітин вродженого імунітету у хворих на рак щитоподібної залози / Т. Ф. Захарченко, Г. А. Замотаєва, С. В. Гулеватий // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 6. - С. 579-584. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_6_9
Мета роботи - дослідити вплив радіойодотерапії (РЙТ) на цитотоксичну активність NK-клітин та метаболічну активність нейтрофілів (НФ) у хворих на диференційований рак щитоподібної залози (ДРЩЗ) на тлі відміни гормоносупресивної терапії (гіпотиреоз) або застосування рекомбінантного тиреотропного гормона людини (рлТТГ) - препарату тироген (еутиреоз). Проведено визначення імунологічних показників у двох групах радикально прооперованих хворих на ДРЩЗ за різних умов проведення РЙТ. У групу A (із відміною L-тироксину) увійшли 28 пацієнтів віком від 24 до 60 років. Пацієнти одержали 1 чи 2 курси РЙТ. Групу B (із використанням тирогену) становили 23 пацієнти віком від 14 до 66 років. Пацієнти групи B одержали від одного до трьох курсів РЙТ. Імунологічне дослідження проводили напередодні та через 5 або 6 діб після прийому <$Enothing sup 131 roman I> активністю від 2180 до 6000 МБк. Контрольні групи складалися з донорів відповідного віку і статі. Цитотоксичну активність NК-клітин проти індикаторних клітин-мішеней визначали, використовуючи спектрофотометрію, метаболічну активність НФ - у стандартному тесті відновлення НСТ (нітросиній тетразолій). Після РЙТ активність NК-клітин у хворих із відміною L-тироксину (група A) суттєво не змінюється і залишається на низькому рівні, а метаболічна активність НФ значно перевищує початковий показник. У хворих із використанням тирогену (група B) активність NК-клітин після РЙТ значно збільшується відносно початкового значення, а активність НФ не зазнає значної зміни. Активність NК-клітин у хворих групи B статистично значуще (p << 0,001) більша, а активність НФ нижча (p << 0,001) за активність цих клітин у хворих групи A. Висновки: порівняльний аналіз результатів показав, що активність NК-клітин і метаболічна активність НФ у хворих на ДРЩЗ відрізняються залежно від умов проведення РЙТ. У хворих на ДРЩЗ у стані еутиреозу після РЙТ активність NК-клітин більша, а НФ нижча за активність цих клітин у пацієнтів у стані гіпотиреозу. Підготовка до РЙТ із використанням рлТТГ (тирогену) позитивно впливає на функціональні показники клітин вродженого імунітету у хворих на ДРЩЗ, опромінених радіойодом.
  Повний текст PDF - 382.319 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Захарченко Т.
  • Замотаєва Г.
  • Гулеватий С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Захарченко Т. Ф. Вплив рекомбінантного тиреотропного гормона людини та радіойодотерапії на функцію клітин вродженого імунітету у хворих на рак щитоподібної залози / Т. Ф. Захарченко, Г. А. Замотаєва, С. В. Гулеватий // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 6. - С. 579-584. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_6_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Захарченко Тамара Федорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського