Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Маляр К. Ю. 
Ефективність препарату Вазонат у складі комплексної терапії пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу на тлі серцево-судинної патології / К. Ю. Маляр, О. С. Анісімова, О. І. Дрішлюк, Л. Ю. Биковська, Є. В. Філіпова // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 1. - С. 86-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_1_19
Відповідно до постулатів Національної програми з вивчення холестерину (NCEP) цукровий діабет (ЦД) 2-го типу класифікується як "еквівалент ризику" ішемічної хвороби серця. Мета роботи - дослідити динаміку антропометричних показників, показників вуглеводного обміну, маркерів інсулінорезистентності (ІР), показників печінкового комплексу, коагулограми, сечової кислоти, швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ), а також інструментальні показники у хворих на ЦД 2-го типу, які одержували шести- та дев'ятимісячну диференційовану цукрознижувальну терапію та метаболічну терапію препаратом вазонат. Під спостереженням перебувало 60 хворих на ЦД 2-го типу в стані декомпенсації, яким призначено як метаболічну терапію препарат вазонат по 10 мл внутрішньовенно протягом 10 діб з початку дослідження та для пролонгації курсу 1000 мг/добу перорально протягом 6 та 9 міс, з метою дослідження дії препарату протягом часу з урахуванням хронічного перебігу захворювання, наявності коморбідної патології. Вплив вазонату вивчався на тлі диференційованої цукрознижувальної терапії: пероральними цукрознижувальними препаратами (метформін, 30 осіб), комбінацією метформіну та інсуліну НПХ (друга група, 30 осіб). Спостереження за хворими та вивчення динаміки показників вуглеводного обміну й маркерів ІР проводилося на початку дослідження та протягом шести- та дев'ятимісячного терміну. Вазонат підсилює вплив цукрознижувальної терапії, позитивно впливає на показники ІР та антропометричні параметри, змінює на краще значення ліпідограми, печінкового комплексу, сечової кислоти, протромбінового індексу, ШКФ та позитивно впливає на динаміку фракції викиду лівого шлуночка серця. Висновки: препарат вазонат доцільно призначати як додаткову метаболічну терапію для покращання клінічного перебігу та прогнозу захворювання, а також покращання якості життя пацієнтів з ЦД 2-го типу з гепато- та нефропатією, ішемічною хворобою серця, артеріальною гіпертензією, подагрою, порушеннями ліпідного спектра крові.
  Повний текст PDF - 2.117 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Маляр К.
  • Анісімова О.
  • Дрішлюк О.
  • Биковська Л.
  • Філіпова Є.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Маляр К. Ю. Ефективність препарату Вазонат у складі комплексної терапії пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу на тлі серцево-судинної патології / К. Ю. Маляр, О. С. Анісімова, О. І. Дрішлюк, Л. Ю. Биковська, Є. В. Філіпова // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2018. - Т. 14, № 1. - С. 86-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2018_14_1_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Маляр Катерина Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського