Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Ткачук Н. П. 
Деякі аспекти профілактики післяопераційного рецидиву у хворих на вузлові форми зоба / Н. П. Ткачук, В. В. Білоокий, Я. В. Гирла // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - Т. 13, № 8. - С. 536-540. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_8_4
Щорічне зростання поширеності вузлових форм зоба призводить до збільшення кількості оперативних втручань, а отже, - до зростання кількості післяопераційних ускладнень. За даними різних авторів, від 3 до 80 % хворих на вузлові форми зоба оперуються повторно з приводу рецидиву. Такий широкий діапазон може бути зумовлений у тому числі відсутністю уніфікованої системи моніторингу, прогнозування та профілактики рецидиву захворювання у післяопераційному періоді. Мета дослідження - оцінити прогностичні можливості розробленої шкали прогнозування ризику рецидиву вузлових форм зоба. Матеріалом ретроспективного дослідження стали 100 медичних карт хворих на вузлові форми зоба. До основної (I) групи ввійшли 40 осіб, яких було повторно оперовано з приводу рецидиву зоба; до порівняльної (II) - 60 пацієнтів із безрецидивним перебігом захворювання. Клінічний матеріал проспективного дослідження становили 80 хворих на різні форми зоба. До основної (першої) групи було віднесено 40 хворих на вузловий зоб, у яких під час вибору обсягу операції використовували шкалу прогнозування ризику рецидиву вузлових форм зоба, до порівняльної (другої) групи - 40 пацієнтів, за планування операції яких даною шкалою не користувалися. Проведений ретроспективний аналіз звернув увагу на те, що перше хірургічне втручання у 80 % пацієнтів із рецидивним зобом було економного характеру, тоді як для 90 % із них доцільним було виконання радикальних операцій. У 60 % хворих із безрецидивним перебігом було виконано гемі- чи тиреоїдектомію, у той час як тільки 45 % із них потребували таких операцій. Під час проспективного дослідження протягом спостереження було встановлено, що в 2 пацієнтів першої групи та в 12 пацієнтів другої групи нами було відмічено рецидив захворювання. Висновки: розроблена шкала прогнозування ризику рецидиву вузлових форм зоба є ефективним методом профілактики рецидиву вузлових форм зоба.
  Повний текст PDF - 1.9 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ткачук Н.
  • Білоокий В.
  • Гирла Я.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ткачук Н. П. Деякі аспекти профілактики післяопераційного рецидиву у хворих на вузлові форми зоба / Н. П. Ткачук, В. В. Білоокий, Я. В. Гирла // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - Т. 13, № 8. - С. 536-540. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_8_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ткачук Наталія Павлівна (медичні науки)
  • Білоокий В'ячеслав Васильович (медичні науки)
  • Гирла Ян Вікторович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського