Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Сидорчук Л. І. 
Мікробіом приепітеліальної біоплівки товстої кишки білих щурів з експериментальним тиреотоксикозом / Л. І. Сидорчук // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - Т. 13, № 8. - С. 612-617. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_8_17
Мікробіом приепітеліальної біоплівки товстої кишки (ТК) у разі безпосереднього контакту з організмом взаємодіє з імунною та іншими системами, що підкреслює актуальність його вивчення за різних захворювань. Мета дослідження - встановлення таксономічного складу, популяційного рівня, аналітичних мікроекологічних показників і ступеня порушень мікроекології приепітеліальної біоплівки товстої кишки білих щурів із тиреотоксикозом. Проведено експерименти на 25 статевозрілих самцях білих щурів масою 220 - 240 г, з яких 15 тварин віднесено до контрольної групи (інтактні тварини), 10 щурів належали до основної групи. Моделювали експериментальний тиреотоксикоз шляхом внутрішньошлункового введення L-тироксину 14 днів. За стерильних умов проводили лапаротомію, брали відрізок (до 3 см) ТК з її вмістом. Відмиту частину кишки гомогенізували з стерильним 0,9 % розчином хлориду натрію. Готували серію десятикратних розведень з концентрацією вихідної суміші від 10<^>-2 до 10<^>-7. З кожної пробірки 0,01 мл висівали на тверді оптимальні живильні середовища з наступним виділенням та ідентифікацією мікробів за морфологічними, тинкторіальними, культуральними та біохімічними властивостями. У частини тварин елімінують біфідобактерії та лактобактерії, а також бактероїди та ешерихії. Встановлено виражений дефіцит не тільки біфідобактерій - на 48,50 % і лактобактерій - на 94,59 %, а й бактероїдів - на 44,85 %. Визначення кількісного домінування кожного таксона показало, що домінуюча роль біфідобактерій у мікробіоценозі знижується на 82,76 %, лактобактерій - у 2,20 разу, а також знижується роль у мікробіоценозі приепітеліальної біоплівки ТК білих щурів з експериментальним тиреотоксикозом бактероїдів - на 43,04 %, кишкової палички - на 7,18 %, але суттєво зростає роль умовно-патогенних ентеробактерій і стафілококів, які контамінували й колонізували слизову оболонку ТК. Висновки: експериментальний тиреотоксикоз супроводжується частковою елімінацією з біотопу приепітеліальної біоплівки ТК біфідобактерій та лактобактерій, а також бактероїдів. Відбувається елімінація із слизової оболонки ТК в усіх експериментальних тварин пептострептококів, клостридій та ентерококів, а також колонізація біотопу умовно-патогенними ентеробактеріями (протеями, клебсієлами) і стафілококами.
  Повний текст PDF - 1.904 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сидорчук Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сидорчук Л. І. Мікробіом приепітеліальної біоплівки товстої кишки білих щурів з експериментальним тиреотоксикозом / Л. І. Сидорчук // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - Т. 13, № 8. - С. 612-617. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_8_17.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського