Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Місюра К. В. 
Деякі аспекти діагностики абдомінального ожиріння в міського населення України / К. В. Місюра // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - т. 13, № 6. - С. 429-434. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_6_9
Оптимізація профілактичних підходів щодо розвитку коморбідної патології в осіб із надлишком ваги різного ступеня - актуальна проблема медичної науки. Ефективність таких підходів залежить від усього спектра патогенетичних факторів щодо метаболічних ускладнень ожиріння - основи розвитку коморбідної патології та виділення найбільш інформативних маркерів їх розвитку. Такими факторами є зміни адипокіноцитокінової системи (маркером яких є вміст у сироватці крові фракталкіну, кластерину, васпіну, оментину) та пов'язані з ними порушення метаболізму вільних жирних кислот. Проте виявлення вищезазначених маркерів у більшості лікувальних закладів не проводиться. Дослідження інформативності обох цих критеріїв щодо оцінки зміни адипокіноцитокінової системи та пов'язаних із ними порушень метаболізму вільних жирних кислот у представників української популяції не здійснювалися. Мета роботи - оцінити інформативність таких критеріїв абдомінального ожиріння, як окружність талії та співвідношення окружність талії/окружність стегон, щодо ризику розвитку локального запалення жирової тканини, системного низькоінтенсивного запалення в організмі, змін секреторної функції жирової тканини та метаболічних особливостей у міських мешканців - представників української популяції. Обстежено 250 осіб віком 65,48 +- 11,86 року, у яких за імуноферментним методом визначено вміст фракталкіну, кластерину, васпіну, оментину та лептину в циркуляції; за допомогою методу Данкомба - вільних жирних кислот. Проаналізовано характер взаємозв'язків вищезазначених параметрів з окружністю талії та стегон, співвідношенням окружність талії/окружність стегон. Виявлено характер вірогідних відмінностей щодо цих параметрів за наявності та відсутності абдомінального ожиріння згідно з критерієм "окружність талії/окружність стегон". Визначено, що параметр "окружність талії" є інформативним критерієм ризику розвитку запальних процесів в організмі, змін метаболізму васпіну, оментину, лептину та вільних жирних кіслот; параметр "окружність талії/окружність стегон" - змін метаболізму лептину та вільних жирних кислот. Висновки: розвиток абдомінального ожиріння супроводжується збільшеним ризиком локального запалення жирової тканини, системного низькоінтенсивного запалення в організмі, змінами її секреторної функції щодо адипокінів васпіну та оментину, зростанням рівнів вільних жирних кислот та лептину в циркуляції. Визначено вірогідний взаємозв'язок між ступенем нагромадження жирової тканини як у вісцеральному, так і в глютеофеморальному жировому депо зі змінами метаболізму адипокінів васпіну та оментину.
  Повний текст PDF - 1.888 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Місюра К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Місюра К. В. Деякі аспекти діагностики абдомінального ожиріння в міського населення України / К. В. Місюра // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2017. - т. 13, № 6. - С. 429-434. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2017_13_6_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Місюра Катерина Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського