Наукова періодика України Міжнародний ендокринологічний журнал


Бондаренко В. О. 
Досвід застосування левотироксину та антиоксидантів при терапії неплідності в чоловіків, хворих на гіпотиреоз / В. О. Бондаренко, Ж. С. Співак // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2014. - № 7. - С. 35-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2014_7_10
Мета роботи - встановлення характеру змін рівнів гонадотропінів, тестостерону, а також параметрів спермограм у неплідних чоловіків із гіпофункцією щитоподібної залози під впливом монотерапії левотироксином, а також у разі лікування селеновмісним препаратом цефаселем і вітаміном E разом із левотироксином. Обстежено 84 неплідні чоловіки із гіпофункцією щитоподібної залози віком 22 - 44 роки. Хворих на первинний гіпотиреоз залежно від терапії було розподілено на 3 групи: пацієнти першої групи (12 чоловіків, у яких гіпотиреоз мав місце на тлі суттєвого зростання антитіл до тиреоїдної пероксидази) крім левотироксину одержували протягом 3-х міс цефасель та вітамін E; друга група (20 осіб) одержувала аналогічну терапію; третя група (17 хворих) одержувала монотерапію тільки левотироксином. Неплідні із субклінічним гіпотиреозом також бкло розподілено на 2 групи: 21 чоловіка лікували тільки левотироксином, 14-ти хворим застосовувалась комплексна терапія. До та після лікування досліджувались рівні лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів, тестостерону, тиреотропного гормону та тироксину вільного, аналізувались параметри спермограм. Після терапії, незалежно від її варіанту, у всіх групах хворих відбувалася компенсація тиреоїдного статусу, вірогідне зростання рівня тестостерону в крові без посилення секреції гонадотропінів. Аналіз параметрів спермограм після лікування показав, що в неплідних як за первинного, так і у разі субклінічного гіпотиреозу частота їх нормалізації була суттєво вищою у разі застосування комплексної терапії. Висновки: проведені дослідження свідчать, що компенсація тиреоїдного статусу в неплідних чоловіків із гіпофункцією щитоподібної залози є головним чинником, що сприяє посиленню секреції тестостерону. Для покращання фертилізаційної здатності сперми та нормалізації сперматогенезу даному контингенту хворих разом із левотироксином доцільно призначати антиоксидантну терапію (цефасель та вітамін E).
  Повний текст PDF - 250.233 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бондаренко В.
  • Співак Ж.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бондаренко В. О. Досвід застосування левотироксину та антиоксидантів при терапії неплідності в чоловіків, хворих на гіпотиреоз / В. О. Бондаренко, Ж. С. Співак // Міжнародний ендокринологічний журнал. - 2014. - № 7. - С. 35-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mezh_2014_7_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бондаренко Володимир Олександрович (медичні науки)
  • Співак Жанна Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського