Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Холод Д. А. 
Цитоенергетична і пробіотична оптимізація інтенсивної терапії синдрому гастроінтестинальної недостатності у новонароджених: оцінка клінічної ефективності / Д. А. Холод, Д. А. Шкурупій // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 6. - С. 56-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_6_10
Патогенез гастроінтестинальної недостатності (ГІН) у новонароджених у критичних станах на тлі анатомо-функціональних особливостей обгрунтовує включення в терапію ергодинамічних сполук і пробіотиків. Мета дослідження - оцінка клінічної ефективності цитоенергетичної і пробіотичної оптимізації інтенсивної терапії синдрому ГІН у новонароджених. До групи дослідження ввійшли 146 новонароджених із ГІН за умов інтенсивної терапії. До основної групи (n = 82) увійшли пацієнти, яким додатково призначали препарат меглюміну натрію сукцинату і пробіотик, що містить Lactobacillus acidophilus (spр. L.gasseri), Bifidobacterium infantis, Enterococcus faecium, у групу порівняння (n = 64) - пацієнти з традиційною лікувальної тактикою. Оцінювали клінічні прояви ГІН, системної запальної відповіді, частоту використання прокінетиків, тяжкість стану, виживаність. На відміну від групи порівняння в основній групі в 1,42 разу частіше спостерігалося зменшення вираженості ГІН, яку було зареєстровано у 71 % новонароджених (<$Echi sup 2 ~=~6,53>; p = 0,011). Зменшилась потреба у призначенні прокінетиків у 2,2 разу, що було необхідним у 9 % пацієнтів (<$Echi sup 2 ~=~4,22>; p = 0,04). Знизилася оцінка тяжкості стану в 1,06 разу, що спостерігалося у 88 % пацієнтів, хоча статистично значущої різниці з групою порівняння за цим параметром відзначено не було (<$Echi sup 2 ~=~0,73>; p = 0,394). Збільшилась виживаність в 1,11 разу, що становило 99 % (<$Echi sup 2 ~=~6,51>; p = 0,011). Також відзначено значимі звэязки вираженості системної запальної відповіді (R = -0,21; p = 0,013), оцінки тяжкості стану (R = -0,18; p = 0,026), частоти призначення прокінетиків (R = -0,17; p = 0,04), виживаності (R = 0,21; p = 0,01) з оптимізованою тактикою лікування. Висновки: у новонароджених додаткове призначення меглюміну натрію сукцинату і пробіотика в комплексі інтенсивної терапії надає змогу зменшити прояви синдрому ГІН, знизити потребу в прокінетиках, вплинути на вираженість системної запальної відповіді, тяжкість стану і збільшити виживаність.
  Повний текст PDF - 1.122 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Холод Д.
  • Шкурупій Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Холод Д. А. Цитоенергетична і пробіотична оптимізація інтенсивної терапії синдрому гастроінтестинальної недостатності у новонароджених: оцінка клінічної ефективності / Д. А. Холод, Д. А. Шкурупій // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 6. - С. 56-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_6_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Холод Дмитро Анатолійович (медичні науки)
  • Шкурупій Дмитро Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського