Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Демитер І. М. 
Післяопераційний делірій і когнітивні розлади у планових пацієнтів похилого віку / І. М. Демитер, С. І. Воротинцев, Д. П. Гудзь, Л. М. Бамбизов, Н. В. Момот // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 2. - С. 183. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_2_71
Післяопераційний делірій (ПОД) - одне з найпоширеніших ускладнень після оперативних втручань у пацієнтів похилого віку. Мета роботи - оцінити вплив різних технік регіонарної аналгезії на інцидентність ПОД та рівень когнітивних порушень у пацієнтів похилого віку. В одноцентрове проспективне дослідження були послідовно включені 70 пацієнтів похилого віку, яким виконувалися оперативні втручання на органах черевної порожнини в ургентному порядку. Залежно від методу періопераційного знеболювання всі хворі були розподілені на 2 основні групи: контрольну (n = 30) та дослідницьку (n = 40), у якій періопераційно застосовували одну з технік регіонарної аналгезії - блокаду передньої черевної стінки (підгрупа РА, n = 20) або епідуральну аналгезію (підгрупа ЕА, n = 20). Вихідний когнітивний статус пацієнтів підгрупи ЕА вірогідно не відрізнявся від аналогічного показника в групі контролю і становив 3,0 [3,0; 4,0] бала. У подальшому він поступово покращувався, досягнувши 4,0 [3,0; 5,0] бала (p = 0,04) на п'ятий післяопераційний день. Когнітивний статус пацієнтів підгрупи РА перед операцією був трохи кращий (4,0 [3,0; 4,5] бала), проте теж вірогідно не відрізнявся від аналогічного показника ні в групі контролю, ні в підгрупі ЕА. Як виявилось, у пацієнтів обох підгруп когнітивні здібності на 5-ту добу були навіть кращими, ніж перед операцією (p << 0,05). Таке поліпшення передусім пов'язано з припиненням дії важливого фактора впливу на когнітивний статус - болю. Висновки: у пацієнтів похилого віку після ургентних оперативних втручань при застосуванні епідуральної аналгезії інцидентність ПОД становить 5 % та при застосуванні блокад передньої черевної стінки - 10 %. Когнітивна функція пацієнтів при застосуванні регіонарних технік післяопераційного знеболювання відновлюється на третю добу після операції та поліпшується на п'яту післяопераційну добу (p << 0,05).
  Повний текст PDF - 595.149 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Демитер І.
  • Воротинцев С.
  • Гудзь Д.
  • Бамбизов Л.
  • Момот Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Демитер І. М. Післяопераційний делірій і когнітивні розлади у планових пацієнтів похилого віку / І. М. Демитер, С. І. Воротинцев, Д. П. Гудзь, Л. М. Бамбизов, Н. В. Момот // Медицина невідкладних станів. - 2019. - № 2. - С. 183. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2019_2_71.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Воротинцев Сергій Іванович (медичні науки)
  • Бамбизов Леонід Михайлович (медичні науки)
  • Момот Наталя Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського