Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Зозуля І. С. 
Чи актуальне створення інсультних відділень (інсультних блоків — stroke unit) в системі надання спеціалізованої медичної допомоги при судинних захворюваннях головного мозку / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, А. О. Волосовець // Медицина неотложных состояний. - 2017. - № 8. - С. 110-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2017_8_16
Незважаючи на те, що інсульт є найчастішим захворюванням, що може призвести до необоротних наслідків, лише незначна частина пацієнтів з інсультом перебувають під постійним спостереженням достатньо кваліфікованих неврологів, нейрохірургів, сімейних лікарів, кардіологів, педіатрів, реаніматологів. Мета дослідження - провести аналіз наукової літератури щодо виявлення сучасних світових тенденцій організації та надання допомоги хворим із цереброваскулярними захворюваннями і визначити головні напрямки на сьогодні. Виконання поставленого завдання здійснювалося за допомогою структурно-логічного аналізу та бібліосемантичного методу, а також опрацювання 242 джерел літератури. Вже в 1960-х рр. було відкрито спеціалізовані нейросудинні відділення і палати інтенсивної терапії, створено неврологічні бригади служби швидкої медичної допомоги, кабінети відновного лікування в поліклініках. У 1974 р. ця систему було впроваджено у всіх країнах світу. Проте в колишньому Радянському Союзі і тепер у вільній Україні вона не працює. Протягом останніх 25 років сталася "тиха революція" у наданні допомоги хворим на інсульт з упровадженням ефективних методів лікування (застосування антитромбоцитарних засобів: препаратів ацетилсаліцилової кислоти (1978 р.), варфарину (1993 р.), клопідогрелю (1996 р.), каротидної ендартеректомії (1991 р.), тканинного активатора плазміногена (2003 р.)). Сучасні дані свідчать, що лікування всіх хворих з інсультом мають проводитися в організованих інсультних центрах. Такі центри існують в Англії, Північній Ірландії, Швеції, Австрії, Японії, США, Франції. Висновки: на сьогодні актуальним є створення інсультних центрів (відділень), в яких надаватиметься допомога хворим з інсультом, починаючи з гострого періоду. В центрах мають працювати мультидисциплінарні бригади, блоки інтенсивної терапії, неврологічні та нейрохірургічні відділення, проводитися цілодобова нейровізуалізація.
  Повний текст PDF - 243.282 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зозуля І.
  • Зозуля А.
  • Волосовець А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зозуля І. С. Чи актуальне створення інсультних відділень (інсультних блоків — stroke unit) в системі надання спеціалізованої медичної допомоги при судинних захворюваннях головного мозку / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, А. О. Волосовець // Медицина неотложных состояний. - 2017. - № 8. - С. 110-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2017_8_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зозуля Іван Савович (медичні науки)
  • Зозуля Андрій Іванович (медичні науки)
  • Волосовець Антон Олександрович (1984–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського