Наукова періодика України Медицина невідкладних станів


Сухова С. М. 
Чинники, що асоціюються з відновленням функції правого шлуночка за даними 2D-спекл-трекінг-ехокардіографії, у хворих на гостру тромбоемболію легеневих артерій / С. М. Сухова // Медицина неотложных состояний. - 2017. - № 6. - С. 90-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2017_6_15
Мета роботи - дослідити можливий зв'язок клініко-анамнестичних, інструментальних і лабораторних показників з відновленням функції правого шлуночка (ПШ) за даними 2D-спекл-трекінг-ультразвукової ехокардіографії (2D-СТ-ЕхоКГ) у хворих на гостру тромбоемболію легеневої артерії (ТЕЛА) в динаміці лікування. Обстежено 104 хворі на гостру ТЕЛА. Усім хворим проводили 2D-СТ-ЕхоКГ, показники оцінено в першу добу перебування в стаціонарі та через 3 міс антикоагулянтної терапії (АКТ), що була призначена під час госпіталізації за методом конвертів: ривароксабан або варфарин. Резидуальну дисфункцію правого шлуночка (ДфПШ) після АКТ встановлено за даними 2D-СТ-ЕхоКГ як сегментарну фракцію викиду апікального ПШ сегмента, менша за 65 %, та показник глобальної поздовжньої деформації вільної стінки ПШ, менший за -18,5 %. Після проведеної АКТ усіх обстежених хворих було розподілено на 2 групи: до I групи увійшло 13 (12,5 %) хворих із виявленою резидуальною ДфПШ, II групу становив 91 (87,5 %) пацієнт із повним відновленням функції ПШ. Встановлено, що у хворих I групи вірогідно частіше зустрічалися цукровий діабет 2-го типу (p = 0,04) та хронічна серцева або дихальна недостатність (p = 0,03), відмічено збільшення рівнів тропоніну - (p = 0,05), креатиніну (p = 0,009) та фібриногену (p = 0,05), а також зниження швидкості клубочкової фільтрації (p = 0,02) до рівня менше від 60 мл/хв/1,73 м<^>2. Серед пацієнтів II групи вірогідно частіше зустрічались особи, які одержували ривароксабан (p = 0,007), а в I групі хворих - варфарин (p = 0,006). Медіана строку від епізоду ТЕЛА до початку АКТ становила 9,0 доби у II групі та 20,0 доби в I групі, p = 0,03. Висновки: через 3 міс АКТ у 12,5 % хворих на гостру ТЕЛА за даними 2D-CT-ЕхоКГ зберігається резидуальна ДфПШ. Це порушення, за даними регресійного аналізу, на 62,6 % зумовлено наявністю таких чинників, як використання варфарину, строк до початку лікування понад 9 діб, наявність цукрового діабету 2-го типу та зниження швидкості клубочкової фільтрації до рівня менше від 60 мл/хв/1,73 м<^>2.
  Повний текст PDF - 379.738 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сухова С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сухова С. М. Чинники, що асоціюються з відновленням функції правого шлуночка за даними 2D-спекл-трекінг-ехокардіографії, у хворих на гостру тромбоемболію легеневих артерій / С. М. Сухова // Медицина неотложных состояний. - 2017. - № 6. - С. 90-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Medns_2017_6_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сухова Світлана Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського