Наукова періодика України Медицина транспорту України


Мехедко В. В. 
Комплексна профілактика післяопераційних ускладнень у разі повторного кесаревого розтину / В. В. Мехедко // Медицина транспорту України. - 2014. - № 4. - С. 28-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2014_4_6
Мета роботи - оптимізація методики виконання повторного кесаревого розтину у вагітних із рубцем на матці для зменшення об'єму крововтрати та поліпшення перебігу післяопераційного періоду шляхом застосування радіохвильового аргоно-плазмового коагулятора ФОТЕК ЕА 142 з інтраопераційним уведенням утеротонічного препарату карбетоцину. На першому етапі ретроспективно проаналізували основні лабораторні показники та наявність деяких ускладнень після першого і повторного кесаревого розтину (атонія, гіпотонія матки; кровотечі в ранній та пізній післяпологові періоди; гнійно-септичні ускладнення) у 718 породіль. На другому етапі провели проспективний аналіз 68 пологів у вагітних із рубцем на матці після попередніх оперативних втручань, які були розродженні шляхом операції "кесарів розтин". Першу (основну) групу склали 36 жінок, яким повторний кесарів розтин виконували за методикою M. Stark у нашій модифікації, що передбачала лапаротомію за S. Joel-Cohen. При цьому використовували аргоно-плазмовий радіохвильовий коагулятор ФОТЕК ЕА 142 для розрізу шкіри та підшкірної основи. Другу (контрольну) групу склали 32 жінки, яким повторний кесарів розтин виконували також шляхом лапаротомії за методом S. Joel-Cohen та методикою M. Stark, але без використання методу аргоно-плазмової коагуляції тканин. Групи за віком, паритетом, соматичними та гінекологічними захворюваннями були репрезентативними. Результати ретроспективного дослідження (I етап) свідчать, що у 26,3 % жінок виконано операції кесаревого розтину. Серед них із рубцем на матці було 39 %: з них з одним рубцем - 35 %, з двома - 3,5 % та з трьома - 0,5 %. Результати проспективного дослідження (II етап) свідчать про вірогідні переваги застосування комплексної профілактики кровотеч та інших ускладнень у разі повторного кесаревого розтину. Висновки: запропонований комплексний підхід для профілактики розвитку акушерських кровотеч та інших ускладнень після повторного кесаревого розтину, який передбачає використання аргоно-плазмової коагуляції тканин у поєднанні із застосуванням утеротонічного препарату карбетоцину, мінімізує інтраопераційну крововтрату шляхом швидкої коагуляції тканин та дрібних судин, зменшує ризик розвитку інфекційно-запальних ускладнень, (особливо з огляду на зменшення тривалості оперативного втручання та пряму антисептичну дію аргонової плазми, зменшення кількості ранового ексудату) та запобігає розвитку масивних акушерських кровотеч.
  Повний текст PDF - 253.394 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мехедко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мехедко В. В. Комплексна профілактика післяопераційних ускладнень у разі повторного кесаревого розтину / В. В. Мехедко // Медицина транспорту України. - 2014. - № 4. - С. 28-34. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2014_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мехедко Віктор Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського