Слівінська-Курчак Х. Б. 
Особливості фізичного, психомоторного розвитку та захворюваності в дітей раннього віку, які потребували штучної вентиляції легень у неонатальному періоді / Х. Б. Слівінська-Курчак, Ю. С. Коржинський // Медицина транспорту України. - 2013. - № 4. - С. 69-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2013_4_14
Мета роботи - оцінити стан фізичного, психомоторного розвитку й захворюваність у дітей раннього віку, яким у неонатальному періоді проводили штучну вентиляцію легень (ШВЛ) на підставі динамічного спостереження від неонатального періоду до досягнення 3-річного віку. Під спостереженням перебували 70 дітей, які в неонатальному періоді були на лікуванні у відділенні реанімації новонароджених Львівської МДКЛ (2010 - 2012 рр.) з приводу дихальних розладів і потребували респіраторної підтримки (основна група - 50 дітей, котрі в неонатальному періоді перебували на синхронізованій переміжній вентиляції легень з підтримкою тиском, група порівняння - 20 дітей на спонтанному диханні з постійним позитивним тиском у дихальних шляхах через назальні канюлі) з моменту виписки зі стаціонару до досягнення ними 3-річного віку. Групу контролю склали 25 здорових дітей, за якими спостереження проводили від народження до 3-х років. Затримку фізичного розвитку виявлено у 42 % дітей після інвазивної неонатальної ШВЛ (SIMV/PS) на 1-му році, у 47,6 % - на 2-му й у 39 % дітей у віці 3 роки. Серед дітей раннього віку, які в неонатальному періоді потребували проведення інвазивної ШВЛ, було достовірно більше дітей із затримкою психомоторного розвитку за МФДРД порівняно зі здоровими однолітками (p << 0,05). Особливо це стосується розвитку мови, самостійності, сприйняття взаємозв'язків, соціального розвитку. Такі діти достовірно частіше хворіли порівняно з дітьми, які в неонатальному періоді перебували на nCPAP, і здоровими однолітками. У структурі виявленої патології переважала бронхолегенева, частота якої в динаміці зростала. Крім того, у 32 % дітей раннього віку після ШВЛ в неонатальному періоді діагностовано неврологічну патологію, у 4 % дітей - гастроентерологічні захворювання, у 2 дітей - косоокість і ще в однієї дитини - сенсорну втрату слуху. Висновки: широкий спектр виявленої патології свідчить про необхідність динамічного спостереження за цією категорією дітей мультидисциплінарною командою фахівців педіатричного профілю.
  Повний текст PDF - 230.96 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Слівінська-Курчак Х.
  • Коржинський Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Слівінська-Курчак Х. Б. Особливості фізичного, психомоторного розвитку та захворюваності в дітей раннього віку, які потребували штучної вентиляції легень у неонатальному періоді / Х. Б. Слівінська-Курчак, Ю. С. Коржинський // Медицина транспорту України. - 2013. - № 4. - С. 69-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2013_4_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Слівінська-Курчак Христина Богданівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського