Наукова періодика України Медицина транспорту України


Сидорчук С. Г. 
Характер анаболічних процесів при загоєнні експериментальної дерматомної рани на тлі застосування мазі композиційної суміші похідних γ-кротонолактону та Zn-карнозину / С. Г. Сидорчук, Р. З. Огоновський, Ю. Б. Пастернак, Ю. М. Принда // Медицина транспорту України. - 2013. - № 2. - С. 24-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2013_2_6
Мета роботи - вивчення характеру змін кількості нуклеїнових кислот у біоптатах експериментальної дерматомної рани як маркера інтенсивності репаративного процесу та впливу на нього місцевого лікування 3 % маззю композиційної суміші. Дослідження проводили на статевозрілих щурах-самцях: контрольна група - тваринам лікування не проводили, модельована рана на спині гоїлася самостійно вторинним натягом; дослідна група 1 - у цих тварин, починаючи з наступного дня після моделювання дерматомної рани, одноразово на добу впродовж усіх термінів спостереження наносили на ранову поверхню однакову кількість (200 мг) розробленої 3 % мазі похідних <$E gamma>-кротонолактону та Zn-карнозину; дослідна група 2 - після моделювання дерматомної рани тваринам одноразово на добу впродовж усього експерименту наносили однакову кількість (200 мг) скринінг-препарату - мазі з метилурацилом и мірамістином. На початку експерименту у відповідь на інтенсивне утворення вільнорадикальних сполук та значну активність процесів перекисного окиснення ліпідів відбувається активація систем антиоксидантного захисту. Унаслідок цього у тварин без лікування у проміжку між 3-ю та 7-ю добою спостерігається часткове виснаження ферментативної складової антиоксидантної системи з поступовою її нормалізацією в подальші терміни. Застосування ж у місцевому лікуванні мазі композиційної суміші дозволяє помітно знизити перекисне окиснення ліпідів у пошкоджених тканинах та зменшити навантаження на антиоксидантну систему, скорегувати перебіг усіх фаз ранового процесу. Антиоксидантний ефект досліджуваної мазі перевершує аналогічний препарату порівняння - мазі з метилурацилом і мірамістином. Одержано дані, які свідчать про те, що завдяки своїм антисептичним і протективним властивостям 3 % мазь композиційної суміші в лікуванні дерматомного ранового процесу прискорювала початок анаболічної фази та підвищувала біосинтетичну активність у тканинах.
  Повний текст PDF - 265.934 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сидорчук С.
  • Огоновський Р.
  • Пастернак Ю.
  • Принда Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сидорчук С. Г. Характер анаболічних процесів при загоєнні експериментальної дерматомної рани на тлі застосування мазі композиційної суміші похідних γ-кротонолактону та Zn-карнозину / С. Г. Сидорчук, Р. З. Огоновський, Ю. Б. Пастернак, Ю. М. Принда // Медицина транспорту України. - 2013. - № 2. - С. 24-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MTU_2013_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сидорчук Сергій Георгійович (медичні науки)
  • Огоновський Роман Зіновійович (медичні науки)
  • Пастернак Юрій Богданович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського