Наукова періодика України Математичні машини і системи


Чернодуб А. М. 
Навчання рекурентних нейронних мереж методом псевдорегуляризації для багатокрокового прогнозування часових рядів / А. М. Чернодуб // Математичні машини і системи. - 2012. - № 4. - С. 41-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MMS_2012_4_6
Розглянуто задачу багатокрокового прогнозування часових рядів. Представлено існуючі моделі рекурентних та нерекурентних нейронних мереж, що застосовуються для задач прогнозування. Описано спосіб навчання нейромереж за методом розширеного фільтра Калмана з обчисленням похідних за допомогою методу зворотного поширення в часі. Запропоновано метод псевдорегуляризації для зменшення ефекту зникнення градієнтів, що приводить до підвищення якості прогнозування в багатокроковому випадку. Наведено результати числових експериментів на прикладі прогнозування кількості сонячних плям за рік і хаотичного процесу Маккея - Гласса.
  Повний текст PDF - 364.151 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Чернодуб А.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Чернодуб А. М. Навчання рекурентних нейронних мереж методом псевдорегуляризації для багатокрокового прогнозування часових рядів / А. М. Чернодуб // Математичні машини і системи. - 2012. - № 4. - С. 41-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/MMS_2012_4_6.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Чернодуб Артем Миколайович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського