Наукова періодика України Проблеми кріобіології і кріомедицини


Будерацька Н. О. 
Ооцити як альтернатива ембріонам при кріоконсервуванні для використання у допоміжних репродуктивних технологіях / Н. О. Будерацька, М. П. Петрушко // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2016. - Т. 26, № 4. - С. 375-382. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2016_26_4_10
Використання методів кріобіології в репродуктивній медицині надає змогу успішно кріоконсервувати гамети та ембріони пацієнтів, які проходять курс лікування безпліддя. У науковій літературі описано підходи щодо кріоконсервування як ооцитів, так й ембріонів, але порівняльний аналіз ефективності використання цих програм відсутній. Проведено вивчення основних ембріологічних та клінічних показників (частота запліднення та формування бластоцист; середня кількість ембріонів для перенесення до порожнини матки пацієнтки; частота настання вагітності; частота імплантації; кількість багатоплідних вагітностей) ооцитів або ембріонів після кріоконсервування. Досліджували ооцити на стадії метафази II мейозу та ембріони людини 5-ї доби розвитку (стадія бластоцисти). Показано, що кріоконсервування ооцитів за допомогою методу вітрифікації не впливає на їх запліднюючу здатність, проте показник частоти формування бластоцист значуще нижчий, ніж у свіжовиділених ооцитів. Основні клінічні показники ефективності лікування співставні в групах із вітрифікацією ооцитів і ембріонів та в контролі. Доведено, що кріоконсервування ооцитів є альтернативою зберіганню ембріонів за умов низьких температур.
  Повний текст PDF - 514.826 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Будерацька Н.
  • Петрушко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Будерацька Н. О. Ооцити як альтернатива ембріонам при кріоконсервуванні для використання у допоміжних репродуктивних технологіях / Н. О. Будерацька, М. П. Петрушко // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2016. - Т. 26, № 4. - С. 375-382. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2016_26_4_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Будерацька Наталія Олексіївна (біологічні науки)
  • Петрушко Марина Павлівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського