Наукова періодика України Проблеми кріобіології і кріомедицини


Гулевський О. К. 
Порівняльний аналіз преципітованих ПЕГ-3000 білків із аклімованих та неаклімованих личинок Tenebrio molitor / О. К. Гулевський, О. О. Грищенкова, Л. І. Реліна, Д. В. Третяк // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2015. - Т. 25, № 1. - С. 76-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2015_25_1_10
Однією з головних умов адаптації до низьких температур на молекулярному рівні є здатність білків зберігати нативну конформацію та повноцінно функціонувати у разі змін температурного режиму. Можна припустити, що у організмів, які перебувають за умов низьких температур протягом холодної пори року, відбуваються сезонні зміни спектра та стану білків, що, перш за все, пов'язано з їх гідратацією, яка забезпечує стабільність. Поліетиленгліколь (ПЕГ) вже багато років використовується як дегідратуючий агент у кріопреципітації глобулярних білків та їх комплексів. Відомо, що ПЕГ не викликає незворотну денатурацію білків. Однак за низьких позитивних температур, коли конформація білкових молекул змінюється під впливом холоду, ПЕГ сприяє преципітації деяких білків та надмолекулярних угруповань. Тому доцільним є вивчення впливу сполученої з дією полімерних дегідратуючих агентів холодової експозиції на стан та спектр білків холодоаклімованих і неаклімованих комах. Відповідно до цього мета дослідження - порівняти спектри білків, преципітованих ПЕГ-3000, з аклімованих та неаклімованих до холоду личинок Tenebrio molitor. Одержані результати підтверджують факт існування генетично зумовлених змін спектрів білків після холодової аклімації личинок Tenebrio molitor. Білки з аклімованих та неаклімованих комах мають різну структуру, яка зумовлена особливостями їх гідратної оболонки, що забезпечує стабільність за низьких температур і дії дегідратуючих факторів.
  Повний текст PDF - 303.13 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гулевський О.
  • Грищенкова О.
  • Реліна Л.
  • Третяк Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гулевський О. К. Порівняльний аналіз преципітованих ПЕГ-3000 білків із аклімованих та неаклімованих личинок Tenebrio molitor / О. К. Гулевський, О. О. Грищенкова, Л. І. Реліна, Д. В. Третяк // Проблемы криобиологии и криомедицины. - 2015. - Т. 25, № 1. - С. 76-80. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2015_25_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гулевський Олександр Кирилович (біологічні науки)
  • Реліна Ліана Ісааківна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського