Наукова періодика України Проблеми кріобіології і кріомедицини


Фуллер Б. 
Охлаждение, криоконсервирование и экспрессия генов в клетках млекопитающих / Б. Фуллер, К. Грин, В. И. Грищенко // Проблемы криобиологии. - 2004. - № 3. - С. 58-71. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2004_3_11
У багатьох прокаріотичних організмах, рослинах і таких простих безхребетних, як комахи, відзначено зміни експресії генів у відповідь на охолодження, але його вплив на клітини ссавців є менш зрозумілим. Описано реакції клітин ссавців на низькі температури, що необхідно враховувати в ході проведення терапевтичних процедур зі зниженням температури тіла, під час холодового зберігання клітин й органів і в разі кріоконсервування. Взагалі холод указує межу стресорних реакцій через визначені сигнальні шляхи, що можуть детермінувати виживаність або загибель клітин. Очевидно, за умов м'якої гіпотермії існують реакції, що відображають планомірну адаптацію до нового оточення, у той час як охолодження зумовлює більш загальну реакцію на стрес. Концепції, про які йде мова, є частиною доповіді на конференції Товариства низькотемпературної біології (2002, Лондон) "Хромосоми, гени і кріобіологія".
  Повний текст PDF - 410.75 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фуллер Б.
  • Грин К.
  • Грищенко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фуллер Б. Охлаждение, криоконсервирование и экспрессия генов в клетках млекопитающих / Б. Фуллер, К. Грин, В. И. Грищенко // Проблемы криобиологии. - 2004. - № 3. - С. 58-71. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KrioBiol_2004_3_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського