Наукова періодика України Клінічна фармація


Закорко Д. В. 
Фармакоекономічний аналіз схем фармакотерапії синдрому подразненого кишківника за допомогою методу "мінімізація витрат" / Д. В. Закорко, Т. О. Баглай // Клінічна фармація. - 2019. - Т. 23, № 2. - С. 60-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2019_23_2_11
Синдром подразненого кишківника (СПК) - це клінічна патологія, через яку пацієнти зазнають значної фізичної та психологічної шкоди, а головне - певних економічних втрат. Жінки у 2,2 рази частіше страждають на СПК, ніж чоловіки. Мета дослідження - провести порівняльний аналіз ЛЗ, рекомендованих для лікування хворих на СПК, методом мінімізації витрат та обрати такі схеми лікування, що дозволяють заощадити кошти при однаковій ефективності терапії. Аналіз мінімізації витрат (CMA) лікарських засобів здійснено на основі роздрібної вартості лікарських препаратів станом на 2018 р. Курс первинної фармакотерапії проведено комбінацією спазмолітика та Лопераміду тривалістю 4 тижні (28 днів). Для лікування СПК важливою є комбінація дієти, фармакотерапії та психотерапії. Тому для обрахунку була використана схема лікування СПК з переважанням діареї з двох препаратів - спазмолітика та Лопераміду. Проаналізувавши вартість схем лікування, можемо зазначити, що найдешевшою (МНН Мебеверину) була схема з препаратами Аспазмін та Лопераміду гідрохлорид. Загальна вартість схеми склала 287,94 грн. Отилонію бромід представлений тільки однією ТН, тому кінцева ціна схеми лікування за його участю залежить від Лопераміду. Дешевшою є схема лікування з Лопераміду гідрохлоридом українського виробництва (320,65 грн за курс). Найдешевшою схемою Дротаверину виявилась схема з двома препаратами вітчизняного виробництва - НО-Х-ША та Лопераміду гідрохлорид (141,01 грн). Висновки: встановлено, що різниця витрат на різні схеми лікування залежить від ціни, а також від того, чи є препарат генеричним або оригінальним (брендовим), імпортним або вітчизняним. Препарати вітчизняного виробництва - генеричні, тому схеми лікування ними будуть дешевшими та допоможуть заощадити кошти.
  Повний текст PDF - 278.021 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Закорко Д.
  • Баглай Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Закорко Д. В. Фармакоекономічний аналіз схем фармакотерапії синдрому подразненого кишківника за допомогою методу "мінімізація витрат" / Д. В. Закорко, Т. О. Баглай // Клінічна фармація. - 2019. - Т. 23, № 2. - С. 60-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2019_23_2_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського