Наукова періодика України Клінічна фармація


Попов М. М. 
Дія антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання на добові біоплівки S. aureus та E. coli / М. М. Попов, А. М. Коробов, С. Г. Маланчук, Н. І. Філімонова, М. М. Мішина, Ю. М. Мішин // Клінічна фармація. - 2014. - Т. 18, № 4. - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2014_18_4_14
Оцінюючи результати щодо визначення дії антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання на добові біоплівки S. aureus і E. coli встановлено, що під комплексним впливом із застосуванням оптичного випромінювання помаранчевого спектра та <$Ebeta>-лактамних антимікробних препаратів щільність біоплівок була у 1,5 рази вища за контрольні значення, препарату з групи фторхінолонів левофлоксацину і світлодіодного випромінювання помаранчевого спектра зниження щільності добової біоплівки S. aureus у 42,8 рази а E. coli - у 18,9 рази у порівнянні з контролем. Під час визначення впливу випромінювання зеленого спектра разом з <$Ebeta>-лактамними антимікробними препаратами на добові біоплівки полірезистентних штамів спостережено пригнічення щільності біоплівки ізолятів як S. aureus, так і E. coli у порівнянні з контролем. А у разі комплексного застосування левофлоксацину і світлодіодного випромінювання зеленого спектра встановлено руйнування добових біоплівок полірезистентних ізолятів S. aureus у 2,4 рази, а E. coli у 3,1 рази у порівнянні з контролем. Застосування антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання фіолетового спектра призвело до зниження щільності добових біоплівок S. aureus у 17,4 рази за застосування амоксиклаву, у 13,4 рази - у разі застосування цефтриаксону та у 42,8 рази в комплексі з левофлоксацином. Аналогічні результати зафіксовано під час визначення здатності опромінених планктонних клітин утворювати вторинні біоплівки: найменшу щільність вторинної біоплівки зареєстровано у разі застосування оптичного випромінювання фіолетового спектра комплексно з левофлоксацином: щільність вторинної біоплівки S. aureus знижена у 52,4 та у 39,3 рази і знижена щільність вторинної біоплівки E. coli порівняно з контролем. У результаті цього дослідження обгрунтовано можливість застосування у комплексній терапії гнійно-запальних процесів низькоінтенсивного некогерентного оптичного випромінювання фіолетового спектра з левофлоксацином, який є фотосенсибілізатором та сприяє пригніченню проліферативної активності та здатності до формування біоплівок полірезистентних ізолятів S. aureus та E. coli і підвищенню їх антибіотикочутливості.
  Повний текст PDF - 554.981 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Попов М.
  • Коробов А.
  • Маланчук С.
  • Філімонова Н.
  • Мішина М.
  • Мішин Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Попов М. М. Дія антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання на добові біоплівки S. aureus та E. coli / М. М. Попов, А. М. Коробов, С. Г. Маланчук, Н. І. Філімонова, М. М. Мішина, Ю. М. Мішин // Клінічна фармація. - 2014. - Т. 18, № 4. - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KlPh_2014_18_4_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Попов Микола Миколайович (медичні науки)
  • Філімонова Наталія Ігорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського