Наукова періодика України Клінічна хірургія


Сусак Я. М. 
Вплив улінастатину на метаболізм циркулюючих лейкоцитів та сироватковий рівень негістонових білків 1 високомобільної групи у хворих з гострим панкреатитом / Я. М. Сусак, О. І. Зуб, О. М. Лобанова, Н. В. Сенчило, О.Г. Федорчук, Л. М. Сківка // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 10. - С. 21-25.
Мета роботи - дослідити вплив лікування хворих з гострим панкреатитом (ГП) з використанням препарату улінастатин (УС) на функціональний стан циркулюючих лейкоцитів та сироватковий рівень негістонових білків 1 високомобільної групи (High Mobility Group Box 1 protein - HMGB1). У дослідження включено 60 хворих з ГП, яких лікували у хірургічному відділенні N 2 Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Про стан метаболізму циркулюючих фагоцитів судили за показниками продукції реактивних форм кисню (РФК) та фагоцитарною активністю, які визначено методом проточної цитометрії. Для визначення сироваткового рівня HMGB1 застосовували метод імуноферментного аналізу. Про позитивний терапевтичний ефект УС свідчили зниження синтезу РФК циркулюючими лейкоцитами (в середньому у 2 рази), помірне посилення фагоцитарної активності циркулюючих моно- та поліморфноядерних фагоцитів, зниження сироваткового рівня HMGB1 на 27 %. Висновки: включення до складу лікувального алгоритму УС посилює протизапальний та антиоксидантний ефекти лікування хворих з ГП.
474
    Зміст випуску     Цитування публікації

Повний текст публікації буде доступним після 01.11.2020 р., через 474 днів


Цитованість авторів публікації:
 • Сусак Я.
 • Зуб О.
 • Лобанова О.
 • Сенчило Н.
 • Федорчук О.
 • Сківка Л.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Сусак Я. М. Вплив улінастатину на метаболізм циркулюючих лейкоцитів та сироватковий рівень негістонових білків 1 високомобільної групи у хворих з гострим панкреатитом / Я. М. Сусак, О. І. Зуб, О. М. Лобанова, Н. В. Сенчило, О.Г. Федорчук, Л. М. Сківка // Клінічна хірургія. - 2018. - Т. 85, № 10. - С. 21-25..

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Сусак Ярослав Михайлович (медичні науки)
 • Лобанова Оксана Михайлівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського