Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Притула В. П. 
Віддалені результати мініінвазивних методів лікування хвороби Гіршпрунга у дітей / В. П. Притула, М. І. Сільченко, О. О. Курташ, С. Ф. Хуссейні // Хірургія дитячого віку. - 2019. - № 1. - С. 37-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2019_1_8
Мініінвазивні методи лікування хвороби Гіршпрунга (ХГ), а саме методика трансанального ендоректального зведення (Transanal Endorectal Pull-Through - TEPT) товстої кишки з або без лапароскопічної асистенції, отримали широке використання в дитячій хірургії. Багато клінік у своїх дослідженнях відмітили позитивні риси мініінвазивного підходу лікування ХГ порівняно з класичними методами, але віддалені результати після таких операцій у дітей досі дискутуються. Мета роботи - вивчити віддалені результати мініінвазивних методів лікування ХГ у дітей. Проаналізовано досвід використання мініінвазивного методу хірургічної корекції ХГ у 187 дітей віком від 1 місяця до 8 років. Серед них 122 пацієнти прооперовано за методикою TEPT - 65 дітей і методом лапароскопічно-асистованого ТЕРТ. Усі діти були прооперовані одноетапно, без конверсії, не було інтраопераційних ускладнень. У ранньому післяопераційному періоді у 2 (3,74 %) із 187 дітей відмічали неспроможність колоанального анастомозу. У 4 дітей віком від 1 до 12 місяців після ТЕРТ протягом перших 2 і 4 місяців після операції відмічали помірний стеноз колоанального анастомозу, який було скореговано бужуванням без ускладнень. Після ТЕРТ із 122 у 6 (4,92 %) пацієнтів відмічено запори, у 11 (9,01 %) - часткове нетримання калу та у 15 (12,29 %) - ентероколіт (ЕК). Із 65 дітей після лапароскопічно-асистованого ТЕРТ у 3 (4,62 %) пацієнтів відмічено запори, у 9 (13,85 %) і часткове нетримання калу та у 6 (9,23 %) - ЕК. Усім дітям з післяопераційними проблемами кишечника успішно проводилося консервативне лікування. Потреби у повторних хірургічних втручаннях у цих пацієнтів не було. Висновки: характер ускладнень у віддаленому періоді після корекції ХГ залежить від віку пацієнта на час проведення операції, ретельного дотримання технічних особливостей методики, урахування анатомічних особливостей захворювання, наявності та виду супутньої патології. У 28,88 % дітей з ХГ, які прооперовані мініінвазивними методами, у віддаленому періоді продовжуються персистуючі проблеми кишечника. Чим раніше проведена корекція ХГ, тим кращі функціональні результати у віддаленому періоді. Оптимальним для мініінвазивної корекції ХГ є вік дитини до року. Вчасно виявлене та адекватно скореговане ускладнення у віддаленому післяопераційному періоді сприяє швидшій нормалізації функціональних результатів і покращує якість життя пацієнта.
  Повний текст PDF - 253.558 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Притула В.
  • Сільченко М.
  • Курташ О.
  • Хуссейні С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Притула В. П. Віддалені результати мініінвазивних методів лікування хвороби Гіршпрунга у дітей / В. П. Притула, М. І. Сільченко, О. О. Курташ, С. Ф. Хуссейні // Хірургія дитячого віку. - 2019. - № 1. - С. 37-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2019_1_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Притула Василь Петрович (медичні науки)
  • Сільченко Михайло Іванович (медичні науки)
  • Курташ Олег Олегович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського