Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Кузик А. С. 
Застосування пропранололу у консервативному лікуванні гемангіом у дітей раннього віку / А. С. Кузик, О. І. Могиляк, Б. С. Романишин, І. В. Лукавецький, А. Й. Наконечний, А. В. Синюта, М. Б. Захарусь, І. Ю. Авраменко, М. В. Стегніцька // Хірургія дитячого віку. - 2017. - № 4. - С. 35-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2017_4_9
Гемангіоми - це різновид судинних пухлин, які найчастіше зустрічаються у дитячому віці. У 2008 р. було опубліковано перші результати щодо застосування пропранололу у лікуванні гемангіом у дітей раннього віку. Це стало поштовхом до революційних змін у поглядах на тактику лікування однієї з найпоширеніших патологій дитячого віку. Мета роботи - провести аналіз ефективності застосування неселективного beta-блокатора (пропранололу) у разі консервативного лікування гемангіом у дітей раннього віку. Терапію пропранололом було застосовано у 92 пацієнтів (69 дівчаток, 23 хлопчиків) із гемангіомами різної величини, кількості та локалізації у віці від 2 до 11 місяців (87 дітей) та 15 - 19 місяців 5 дітей) на момент початку лікування. У більшості пацієнтів відмічались гемангіоми голови та шиї (59 дітей, 64,1 %), у 1 (1,1 %) пацієнта - дифузна інфантильна гемангіоендотеліома печінки. У 5 (5,4 %) дітей лікування проводилось у випадку гемангіом, ускладнених виразкуванням і кровотечею. У 1 (1,1 %) дитини застосовували пропранолол після неефективної гормонотерапії. Усі пацієнти одержували пропранолол у дозі 2 - 3 мг/кг/добу. Лікування завершували після одержання задовільної клінічної відповіді та після закінчення фази проліферації. У 86 (93,5 %) пацієнтів одержано позитивну клінічну відповідь у вигляді затримки росту пухлини, наступного зменшення її у розмірах аж до практичного зникнення. У переважної більшості пацієнтів уже з перших днів лікування спостерігали позитивну динаміку у вигляді зміни кольору (збліднення) пухлини, зменшення її об'єму та напруження. Лікування повністю завершено у 68 (73,9 %) пацієнтів, тривалість лікування - 2 - 14 міс. У трьох випадках відміна препарату після 3 - 5 міс лікування призвела до рецидиву. Після 1 - 2-місячної паузи у лікуванні було відновлено введення пропранололу і знову одержано позитивну відповідь. Не виявлено жодних порушень функцій серцево-судинної системи чи показників глікемії. У жодного із пацієнтів побічні дії не були причиною відміни лікування. Висновки: наявність гемангіоми у дітей раннього дитячого віку у фазі проліферації, особливо ускладненої, яка призводить до порушення життєвих функцій або до стійких розладів та значних косметичних негативних наслідків, є показанням до проведення системного лікування. Оцінка ефективності лікування неселективним beta-блокатором пропранололом вказує на його високу результативність з одночасною доброю толерантністю. Якнайшвидший початок лікування пропранололом надає змогу запобігати розвитку розладів функцій або значних косметичних дефектів.
  Повний текст PDF - 880.477 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кузик А.
  • Могиляк О.
  • Романишин Б.
  • Лукавецький І.
  • Наконечний А.
  • Синюта А.
  • Захарусь М.
  • Авраменко І.
  • Стегніцька М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кузик А. С. Застосування пропранололу у консервативному лікуванні гемангіом у дітей раннього віку / А. С. Кузик, О. І. Могиляк, Б. С. Романишин, І. В. Лукавецький, А. Й. Наконечний, А. В. Синюта, М. Б. Захарусь, І. Ю. Авраменко, М. В. Стегніцька // Хірургія дитячого віку. - 2017. - № 4. - С. 35-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2017_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кузик Андрій Станіславович (медичні науки)
  • Наконечний Андрій Йосифович (медичні науки)
  • Авраменко Ірина Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського