Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Горбатюк О. М. 
Підвищення ефективності хірургічної допомоги дітям з хворобою Гіршпрунга з огляду на сучасні діагностичні можливості / О. М. Горбатюк, В. В. Гончар // Хірургія дитячого віку. - 2017. - № 4. - С. 97-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2017_4_20
Мета дослідження - вивчити діагностичну значущість інструментальних, морфологічних і гістохімічних методів дослідження за вроджених вад розвитку (ВВР) товстої кишки у дітей та їх роль у визначенні хірургічної тактики. Обстежено 847 пацієнтів з хронічними запорами та іншими розладами ШКТ у період з 2007 до 2016 рр. З них 119 (14,05 %) дітей мали ВВР, серед яких хвороба Гіршпрунга (ХГ) склала 36,13 %. Для контролю ефективності діагностики та лікування дітей з ХГ визначали клінічні, інструментальні, морфологічні та гістохімічні показники до і після лікування. За результатами проведеного діагностичного пошуку було виявлено 36,13 % пацієнтів з ХГ, 45,38 % - з іншими дисгангліозами товстої кишки (інтестинальна дисплазія типу A і B, гіпогангліоз, незрілість гангліонарних клітин), 2,52 % - з муковісцидозами і 15,97 % - з іншою вродженою патологією. Визначено, що точність діагностики ВВР товстої кишки у дітей підвищується завдяки проведенню гістологічних і гістохімічних досліджень біопсійного клінічного матеріалу ураженої кишки. Іригографія та інтраопераційна візуальна оцінка ураженого кишкового сегмента є неточними діагностичними заходами і нерідко призводять до помилок у визначенні меж резекції кишки. Висновки: попередній діагноз ВВР товстої кишки, зокрема ХГ, встановлюється за результатами контрастної іригографії, яка не завжди є достовірною, особливо у новонароджених і немовлят. Основним методом діагностики ХГ, крім анамнезу, клініки, іригографії, є гістологічне дослідження біопсійного матеріалу ураженого сегмента кишки. Ефективність хірургічної допомоги дітям з ХГ підвищується завдяки своєчасній верифікації діагнозу на морфологічному і гістохімічному рівнях. Патоморфологами має бути верифікована і транзитна зона. Комплексне застосування рентгенологічного, морфологічного і гістохімічного методів обстеження надає змогу своєчасно встановити діагноз ХГ у дітей майже зі 100 % достовірністю і застосувати адекватну хірургічну тактику, включаючи визначення меж зони резекції.
  Повний текст PDF - 195.58 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Горбатюк О.
  • Гончар В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Горбатюк О. М. Підвищення ефективності хірургічної допомоги дітям з хворобою Гіршпрунга з огляду на сучасні діагностичні можливості / О. М. Горбатюк, В. В. Гончар // Хірургія дитячого віку. - 2017. - № 4. - С. 97-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2017_4_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Горбатюк Ольга Михайлівна (медичні науки)
  • Гончар Володимир Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського