Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Левицький А. Ф. 
Зміни напружено-деформованого стану кісток передпліччя при інтрамедулярному остеосинтезі діафізарних переломів / А. Ф. Левицький, О. В. Яресько, Ю. Р. Терпиловський // Хірургія дитячого віку. - 2016. - № 1-2. - С. 85-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2016_1-2_19
Мета роботи - вивчити напружено-деформований стан (НДС) кісток передпліччя в нормі та при різних методах остеосинтезу діафізарних переломів. На основі дослідження визначити тип фіксатора, що найкраще забезпечує умови для оптимального зрощення перелому. Для чисельного аналізу НДС у кістках передпліччя нами був використаний метод кінцевих елементів. Модель будувалася на основі томографічних зрізів кістки. Змодельовано поперечний перелом у середині діафіза ліктьової та променевої кісток та побудовані варіанти моделі з остеосинтезом спицями Кіршнера, титановими еластичними стрижнями (ТЕС) та ригідними стрижнями з прямокутним перерізом. Розглядалося навантаження кісток передпліччя в ділянці променевозапіясткового суглоба в різних напрямках, а також кручення. Для оцінки напруженого стану обрано напруження за Мізесом. Розрахунки проводилися в програмі SolidWorks. У всіх варіантах навантаження при остеосинтезі діафізарного перелому кісток передпліччя ТЕС та спицями Кіршнера променева кістка стає більш напруженою, ніж при використанні стрижня з прямокутним перерізом. У випадках застосування ТЕС та спиць Кіршнера основний перерозподіл напруженого стану відбувається в ділянці перелому і місцях контакту "фіксатор - кістка". При остеосинтезі діафізарного перелому кісток передпліччя за допомогою стрижня з прямокутним перерізом на внутрішній поверхні кортикальної кістки в ділянці перелому внаслідок відсутності контакту "стрижень - кістка" напружений стан значно нижче, ніж у моделі остеосинтезу спицею Кіршнера та ТЕС. Висновки: ТЕС забезпечують помірне збільшення НДС у ділянці перелому з перерозподілом його за рахунок дистального та проксимального відділів кісток передпліччя, що створює оптимальні умови для зрощення. При остеосинтезі за допомогою спиць Кіршнера відбувається збільшення НДС у ділянці перелому, у зоні контакту "спиця - кістка" (НДС у ліктьовій кістці значно зростає порівняно з променевою кісткою), що може зашкодити забезпеченню оптимальних умов для зрощення та призвести до зламу фіксатора. Ригідні фіксатори, такі як стрижень із прямокутним перерізом, майже повністю беруть навантаження на себе, розвантажують ділянку перелому та значно зменшують НДС саме в зоні перелому порівняно з нормою та з остеосинтезом за допомогою ТЕС та спиць Кіршнера, що може уповільнювати зрощення.
  Повний текст PDF - 423.683 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Левицький А.
  • Яресько О.
  • Терпиловський Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Левицький А. Ф. Зміни напружено-деформованого стану кісток передпліччя при інтрамедулярному остеосинтезі діафізарних переломів / А. Ф. Левицький, О. В. Яресько, Ю. Р. Терпиловський // Хірургія дитячого віку. - 2016. - № 1-2. - С. 85-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2016_1-2_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Левицький Анатолій Феодосійович (медичні науки)
  • Яресько Олександр Василійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського