Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Фофанов О. Д. 
Перфоративний перитоніт у новонароджених. Шляхи удосконалення діагностики та лікування / О. Д. Фофанов, В. О. Фофанов, Р. І. Никифорук // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 3-4. - С. 92-99. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_3-4_18
Мета роботи - провести аналіз результатів лікування перфоративного перитоніту (ПП) у новонароджених, розробити оптимальний алгоритм діагностики та лікувальної тактики. В основу роботи покладено результати обстеження та лікування 54 новонароджених дітей із ПП, які прооперовані в клініці дитячої хірургії Івано-Франківського національного медичного університету за останні 10 років. Усі діти прооперовані у перші дні життя. Хворих розподілено на 2 групи. У першу групу увійшли 24 хворі, яких лікували традиційними методами, у другу групу - 30 хворих, при лікуванні яких нами проводилася ретельна доопераційна й інтраопераційна корекція внутрішньочеревної гіпертензії (ВЧГ), застосовано диференційований підхід до вибору методу хірургічного лікування. Серед оперованих дітей антенатальний (меконієвий) перитоніт був виявлений в 21 хворого (38,9 %), у решти (33 хворі) діагностовано постнатальний ПП. Результати лікування дітей другої групи з ПП, який супроводжувався ВЧГ, залежали від ступеня гіпертензії, своєчасності її корекції та виду патології. У хворих із ВЧГ I ступеня ми не спостерігали ускладнень, пов'язаних з гіпертензією, всі ці діти одужали. При ВЧГ II ступеня померло 2 дітей (16,7 %), при ВЧГ III ступеня померло 6 хворих (75,0 %). Висновки: результати лікування дітей з ПП значною мірою залежать від ступеня ВЧГ, що його супроводжує. Застосований нами диференційований підхід до тактики хірургічного лікування ПП з урахуванням ВЧГ та її корекції дозволив покращити результати лікування у дітей II групи, знизити у них частоту післяопераційних ускладнень з 25,0 % (I група) до 16,7 % (II група) - летальність з 37,5 % (I група) до 26,7 % (II група). Особливе значення у покращенні результатів лікування дітей з меконієвим перитонітом має його антенатальна діагностика.
  Повний текст PDF - 571.944 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фофанов О.
  • Фофанов В.
  • Никифорук Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фофанов О. Д. Перфоративний перитоніт у новонароджених. Шляхи удосконалення діагностики та лікування / О. Д. Фофанов, В. О. Фофанов, Р. І. Никифорук // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 3-4. - С. 92-99. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_3-4_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фофанов Олександр Дмитрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського