Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Данилов О. А. 
Роль пероральних крапель "Кроха D3" у профілактиці дисплазії кульшових суглобів / О. А. Данилов, В. Ф. Рибальченко, М. О. Талько. // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 1-2. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_1-2_18
Мета роботи - визначити ефективність пероральних крапель "Кроха D3" на основі ультразвукового скринінгу в лікуванні і профілактиці дисплазії кульшових суглобів (КС) та рахіту в дітей групи ризику порушень формування КС. Представлено аналіз результатів дослідження 30 немовлят (15 хлопчиків та 15 дівчаток) віком від 4 міс, котрих зараховано до групи ризику із порушеннями формування КС (за даними ультразвукового дослідження (УЗД)) і батьки яких зверталися по допомогу в консультативну поліклініку при ДМКЛ N 1 з вересня 2014 р. Усім дітям виконували УЗД з метою визначення ступеня зрілості КС. Спостереження в динаміці тривало 2 міс з контрольним оглядом щомісяця. 30 дітей розділили на дві рівноцінні групи по 15 осіб за тактикою консервативного лікування. У контрольній групі призначали на період спостереження масаж нижніх кінцівок, електрофорез на проекцію КС, парафінові аплікації, ванночки з морською сіллю. У досліджуваній групі цю схему доповнили цілеспрямованим застосуванням препарату "Кроха D3" у дозі 1000 МО (4 краплі) на добу. Під час першого обстеження КС у двох групах немовлят за методикою R. Graf діагностовано затримку розвитку суглобів у 28 (93 %) дітей, дисплазію - у 2 (6 %) хворих. Ядро окостеніння (ЯО) відсутнє у пацієнтів старше 4 міс - 22 (73 %) випадки з 30. Слід зазначити, що у разі відсутності ЯО в дітей віком старше 4 міс виявлено клінічні ознаки рахіту в 12 (54 %) хворих. Після курсу лікування протягом 1 міс одержано достовірні ознаки виникнення ЯО в досліджуваній групі в 11 (73 %) дітей з 15, у контрольній - у 6 (40 %) з 15. У досліджуваній групі після 2 міс лікування приріст площі ЯО становив (<$E12,0~symbol С~1,5>) мм<^>2, у контрольній - (<$E4,8~symbol С~0,6>) мм<^>2, тобто помітне достовірне збільшення розміру ЯО у порівнянні з контрольною групою (p << 0,05). Водночас у контрольній групі у 4 дітей виявлено відсутність центрів окостеніння, у 2 із них також ознаки розвитку дисплазії. Визначено, що окостеніння головок стегон у дівчаток відбувається на 1 - 1,5 міс швидше, ніж у хлопчиків. У досліджуваній групі зменшилася вираженість клінічних виявів рахіту. Алергічних реакцій на препарат не було. Висновки: доведено ефективність пероральних крапель "Кроха D3" у лікуванні порушень формування КС і виявів рахіту, у профілактиці розвитку дисплазії КС у дозі 1000 МО (4 каплі) на добу для немовлят віком від 4 міс.
  Повний текст PDF - 201.974 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Данилов О.
  • Рибальченко В.
  • Талько М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Данилов О. А. Роль пероральних крапель "Кроха D3" у профілактиці дисплазії кульшових суглобів / О. А. Данилов, В. Ф. Рибальченко, М. О. Талько. // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 1-2. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_1-2_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Данилов Олександр Андрійович (медичні науки)
  • Рибальченко Василь Федорович (медичні науки)
  • Талько Максим Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського