Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Дубровін О. Г. 
Малоінвазивне хірургічне лікування ахалазії стравоходу в дітей / О. Г. Дубровін, В. П. Притула, О. С. Годік, О. В. Метленко, В. П. Соручан // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 1-2. - С. 52-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_1-2_12
Мета роботи - оцінити ефективність малоінвазивного хірургічного лікування ахалазії стравоходу (АС) в дітей. З травня 1999 р. по грудень 2014 р. на базі кафедри дитячої хірургії НМУ ім. О. О. Богомольця на лікуванні перебував 52 хворий з АС віком від 7 міс до 17 років (середній вік - 10,9 років). Серед пацієнтів переважали дівчата. Середній вік початку клінічних виявів - 8,3 року. Діагностика АС складалася з рентгенконтрастного та ендоскопічного досліджень стравоходу. У період із травня 1999 р. по січень 2013 р. під час вибору методу лікування АС в дітей перевагу віддавали кардіодилятації (КД) - 45 (86,5 %) хворих. Оперативне втручання виконано в 12 (23,07 %) пацієнтів з АС: у 4 випадках - як первинне оперативне втручання, у 8 хворих - після курсів пневматичної КД. З 2013 р. в практику впроваджено лапароскопічну міотомію за Геллером, яку виконали в 7 (13,4 %) хворих. У 2 випадках лапароскопічну міотомію провели як первинний метод лікування, та у 5 пацієнтів - після курсів КД, яка не принесла покращення хворим. За результатами обстеження хворих з (n - 52) АС, котрі перебували на лікуванні, визначили, що для пацієнтів з АС характерний вік звернення за допомогою - 10,9 року. Під час вивчення анамнезу захворювання виявили, що в 65,3 % випадках із моменту захворювання до визначення діагнозу минало від 1 до 3 років. Первинною ланкою лікування АС у 47 (92,2 %) дітей була пневматична КД. У 3 (6,4 %) випадках після одного курсу КД досягли стійкого клінічного ефекту з терміном спостереження до 5 років. У 44 (93,6 %) хворих після першого курсу КД в період до 6 міс одержували нестійкий клінічний ефект, пацієнти потребували подальшої КД протягом року. Проаналізувавши віддалені результати в період до 5 років, визначали, що всі 44 пацієнти проходили повторні курси КД - від одного до двох сеансів на рік з медикаментозною підримкою. У 7 випадках після трьох сеансів КД протягом року та рецидиву клінічних виявів АС виконано оперативне втручання - кардіоміотомію за Геллером з фундоплікацією. Оперативне втручання виконано в 12 хворих з АС: у 4 випадках - як первинне оперативне втручання. у 8 пацієнтів - після курсів пневматичної КД. У 5 випадках провели відкриту (лапаротомну) кардіоміотомію за Геллером з фундоплікацією за Ніссеном, в 1 із цих випадків фундоплікацію виконали за Дором. Лапароскопічну міотомію за Геллером з фундоплікацією за Дором виконали в 7 хворих (середній вік - 10,3 років). Лапаросокопічну кардіоміотомію в 2 випадках виконали як первинне хірургічне лікування в дітей, в 5 випадках - після КД. Висновки: лікування АС в дітей з добрими функціональними та косметичними результатами можливе завдяки впровадженню малоінвазивних методів. Лапароскопічна КД за Геллером з фундоплікацією за Дором - операція вибору під час лікування ахалазії в дітей з усіма перевагами малоінвазивного втручання.
  Повний текст PDF - 126.822 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дубровін О.
  • Притула В.
  • Годік О.
  • Метленко О.
  • Соручан В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дубровін О. Г. Малоінвазивне хірургічне лікування ахалазії стравоходу в дітей / О. Г. Дубровін, В. П. Притула, О. С. Годік, О. В. Метленко, В. П. Соручан // Хірургія дитячого віку. - 2015. - № 1-2. - С. 52-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2015_1-2_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дубровін Олександр Глібович (медичні науки)
  • Притула Василь Петрович (медичні науки)
  • Годік Олег Святославович (медичні науки)
  • Метленко Олександр Володимирович (медичні науки)
  • Соручан Валерія Петрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського