Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Гижа Л. Ю. 
Застосування пропранололу у двомісячної дитини з великою кавернозною гемангіомою щоки / Л. Ю. Гижа, О. М. Кулик, Ю. В. Колівошка, Б. І. Гижа, А. І. Карпів // Хірургія дитячого віку. - 2014. - № 3-4. - С. 103-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2014_3-4_20
Мета роботи - проаналізувати клінічний випадок лікування пропранололом великої кавернозної гемангіоми щоки у двомісячної дитини та визначити ефективність цього методу лікування. У ЛОДКЛ "Охматдит" звернулися батьки двомісячної дівчинки зі скаргами на асиметрію обличчя через різко збільшену ліву щоку. На щоці візуалізувалася синюшна пляма з нечіткими контурами, діаметром приблизно 3,0 см, щільна під час пальпації. З боку слизової оболонки щоки була яскраво-червона пляма діаметром до 1,5 см, з нерівними чіткими краями, котра незначно виступала над поверхнею. Враховуючи розмір та локалізацію гемангіоми, яка спричиняла труднощі під час годування, прийнято рішення про застосування активної лікувальної тактики пропранололом. Ускладнень під час прийому пропранололу з боку серцево-судинної системи не було. Ехокардіографію проводили на 8-й день прийому пропранололу та через 6 міс - патологічних змін не виявлено. Під час збільшення дози спостерігали падіння рівня цукру у крові (найнижчий показник становив 2,1 ммоль/л). Для запобігання гіпоглікемії дозу пропранололу збільшували поступово, після першого введення збільшеної дози у наступний прийом поверталися до попередньої кількості пропранололу з подальшим продовженням вищої дози. Відміну пропранололу здійснювали після повного зникнення гемангіоми, поступово зменшуючи дозу. Під час огляду через 1 міс рецидиву пухлини не виявлено. Досягнуто позитивного результату лікування пропранололом дитини з кавернозною гемангіомою щоки, яка мала значні розміри та створювала проблеми під час годування. Слід наголосити на кращій тенденції до регресу пухлини відразу після призначення пропранололу та протягом перших 2-х місяців. Поступове наростання дози надає змогу регулювати кількість глюкози у крові та запобігти гіпоглікемії - стану, який часто виникає під час вживання пропранололу. Висновки: пропранолол - це високоефективна діюча речовина у лікуванні дитячих гемангіом, яку варто застосовувати як засіб вибору, зокрема, в терапії новоутворень критичних локалізацій.
  Повний текст PDF - 203.851 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гижа Л.
  • Кулик О.
  • Колівошка Ю.
  • Гижа Б.
  • Карпів А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гижа Л. Ю. Застосування пропранололу у двомісячної дитини з великою кавернозною гемангіомою щоки / Л. Ю. Гижа, О. М. Кулик, Ю. В. Колівошка, Б. І. Гижа, А. І. Карпів // Хірургія дитячого віку. - 2014. - № 3-4. - С. 103-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2014_3-4_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гижа Лілія Юріївна (медичні науки)
  • Кулик Олена Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського