Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Зима А. М. 
Перший досвід застосування поліфункціонального інтрамедулярного стержня під час хірургічного лікування деформації стегнової кістки в дітей із недосконалим остеогенезом / А. М. Зима // Хірургія дитячого віку. - 2014. - № 3-4. - С. 88-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2014_3-4_17
Мета роботи - покращити результати хірургічного лікування деформацій стегнової кістки (СК) в дітей із недосконалим остеогенезом шляхом застосування під час оперативних втручань вітчизняного інтрамедулярного поліфункціонального стрижня. В основу роботи покладено аналіз результатів хірургічної корекції деформації СК з застосуванням вітчизняного багатофункціонального інтрамедулярного стрижня у 2-х пацієнтів із недосконалим остеогенезом (1 хлопчик і 1 дівчинка), що перебували на лікуванні в клініці травматології та ортопедії дитячого віку ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України" в період із 2013 по 2014 рр. Двом пацієнтам із деформацією СК виконано 4 оперативних втручання з метою її корекції з застосуванням вітчизняного багатофункціонального інтрамедулярного стрижня. У пацієнтів досягнуто зрощення СК у відповідний термін, не діагностовано погіршення росту в дистальному напрямку СК та не констатовано повторних переломів і деформацій стегна. Термін спостереження - 1 рік. Особливість розробленого стрижня полягає в тому, що додатково в його дистальній частині та телескопічній складовій зроблено отвори у 2-х площинах на однаковій відстані один від одного зі збереженням механічних властивостей стрижня. Під час оперативного втручання в момент імплантації стрижня обов'язковими були збіг розташування отворів телескопічної складової та дистальної частини стрижня та проведення блокування дистального фрагмента СК через ці отвори. Це надало змогу виконати компресію в ділянці остеотомій та досягти стабільного металоостеосинтезу. Висновки: застосування поліфункціонального вітчизняного інтрамедулярного стрижня під час оперативних втручань з корекції деформації СК надає змогу досягти стабільної фіксації уламків під час металоостеосинтезу, зберегти можливість "росту" стрижня в подальшому, запобігти виникненню повторних патологічних переломів та деформації СК; не потребує іммобілізації у післяопераційний період.
  Повний текст PDF - 212.184 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зима А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зима А. М. Перший досвід застосування поліфункціонального інтрамедулярного стержня під час хірургічного лікування деформації стегнової кістки в дітей із недосконалим остеогенезом / А. М. Зима // Хірургія дитячого віку. - 2014. - № 3-4. - С. 88-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2014_3-4_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зима Андрій Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського