Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Русак П. С. 
До питання лапароскопічної санації черевної порожнини при перитонітах апендикулярного походження в дітей / П. С. Русак // Хірургія дитячого віку. - 2013. - № 2. - С. 48-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2013_2_12
Мета дослідження - визначити показання для проведення програмованих лапароскопічних санацій черевної порожнини (ЧП) у випадку перитонітів апендикулярного походження. На базі хірургічного відділення № 1 Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні в період 2001 - 2012 рр. прооперовано 672 дитини з ускладненою формою апендициту (перфорація апендикса, перитоніт, абсцеси та інфільтрати ЧП). Оперативне втручання виконано з використанням таких доступів: косий (за Волковичем - Дияконовим) - 213 дітей, поперечний (за Шпренгелем) - 106, правий трансректальний - 242, серединний - 111. У структурі ускладнень апендициту під час першого оперативного втручання діагностовано: периапендикулярний абсцес - 113 (16,8 %) випадків, міжпетльові та тазові абсцеси - 97 (14,4 %) хворих, апендикулярний інфільтрат з частковою кишковою непрохідністю - 37 (5,5 %) пацієнтів. Класифікація поширеності перитоніту за B. C. Савельєвим та співавт. (2000): місцевий - 221 дитина, поширений - 451. Результати імунологічного обстеження в до- та ранньому післяопераційному періодах у дітей, яким проведено програмовану лапароскопічну санацію, продемонстрували виражену тенденцію, яка свідчить, що більш високу напругу у формуванні імунної відповіді мали хворі до проведення лапароскопічної санації. Таким чином, враховуючи динаміку клінічних та імунологічних показників, можна зробити висновок, що проведення програмованої лапароскопічної санації ЧП під час об'єктивної оцінки показань позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання та формування адекватної імунологічної відповіді, що призводить до одужання. Висновки: показання до санаційної лапароскопії після відкритої апендектомії: ознаки запалення в черевній порожнині - подальший розвиток перитоніту за даними комплексного обстеженння, що у 93,9 % хворих потребує проведення санації.
  Повний текст PDF - 127.633 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Русак П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Русак П. С. До питання лапароскопічної санації черевної порожнини при перитонітах апендикулярного походження в дітей / П. С. Русак // Хірургія дитячого віку. - 2013. - № 2. - С. 48-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2013_2_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Русак Петро Степанович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського