Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Рибальченко В. Ф. 
Токсичний мегаколон, доліхомегаколон у дітей / В. Ф. Рибальченко // Хірургія дитячого віку. - 2012. - № 4. - С. 5-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2012_4_3
Мета роботи - висвітлити проблему токсичного мегаколону та доліхомегаколону у дітей, проаналізувати одержані власні результати діагностики та лікування недуги. У клініках кафедри дитячої хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика перебували на обстеженні та лікуванні 43 дитини з ознаками токсичного мегаколону (ТМк) і токсичного доліхомегаколону (ТДМк), із них недугу на тлі агангліозу кишечнику мали 38 (88,37 %) пацієнтів, псевдомембранозний коліт - 2 (4,65 %) хворих, хворобу Крона - 3 (6,98 %) дітей. Компенсовану стадію ТДМк встановлено у хворих із псевдомембранозним колітом та хворобою Крона - 5 (11,63 %) пацієнтів, а декомпенсовану стадію у випадку агангліозу кишечнику - у 32 (74,42 %) дітей, стадію поліорганної недостатності - у 6 (13,95 %) хворих. Висновки: діагностика вроджених вад та набутих захворювань кишечнику залишається складною проблемою, а особливо, коли перебіг недуги супроводжується ознаками ТМк чи ТДМк, що складає, за даними літератури, від 20 до 58 % пацієнтів. Індивідуалізований підхід до кожного хворого на етапах обстеження та хірургічного лікування дозволив досягти зниження післяопераційної летальності з 6 - 30 % (літературні дані) до 2,32 %. Проблема як ТМк, так і ТДМк не вирішена та потребує подальшого вивчення.
  Повний текст PDF - 219.622 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Рибальченко В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Рибальченко В. Ф. Токсичний мегаколон, доліхомегаколон у дітей / В. Ф. Рибальченко // Хірургія дитячого віку. - 2012. - № 4. - С. 5-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2012_4_3.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Рибальченко Василь Федорович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського