Наукова періодика України Хірургія дитячого віку (Україна)


Переяслов А. А. 
Традиційна та лапароскопічна апендектомія у дітей із надлишковою масою тіла: що краще? / А. А. Переяслов, А. І. Бобак, А. О. Дворакевич // Хірургія дитячого віку. - 2012. - № 3. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2012_3_7
Мета дослідження - покращити результати хірургічного лікування дітей із гострим апендицитом (ГА) і надлишковою масою тіла (НМТ). Протягом 2009 - 2011 рр. у хірургічному відділенні ЛОДКЛ "Охматдит" прооперовано 1171 дитину з приводу ГА, у цьому разі традиційну апендектомію проведено у 924 (78,9 %) хворих, а лапароскопічну - у 247 (21,1 %). Серед усіх дітей 46 (3,9 %) було з НМТ, у яких індекс маси тіла (ВМІ - body mass index) перевищував 18 - 24 кг/м<^>2. Середні значення ВМІ становили <$E24,7~symbol С~3,9> (межі коливання - від 18 до 32 кг/м<^>2). Традиційну апендектомію проведено у 29 дітей, лапароскопічну - у 17. Апендектомію виконували за наявності чіткої клінічної картини ГА. Серед оперованих традиційно дітей було 22 (75,9 %) хлопчики, середній вік у цій групі становив 12 років. Серед пацієнтів, яким проведено лапароскопічну апендектомію, також переважали хлопці - 13 (76,5 %), середній вік був 12 років. За результатами ультрасонограми діагноз "гострий апендицит" підтверджено лише у 17 (43,6 %) дітей, у решти дані були сумнівними. У 4 дітей (3 - із традиційною апендектомією і 1 - із лапароскопічною) під час гістологічного дослідження не виявлено патології червоподібного відростка, а кількість деструктивних форм ГА майже однакова в обох групах пацієнтів, хоча флегмонозний ГА частіше виявляли у групі лапароскопічної апендектомії. Тривалість хірургічного втручання в обох групах не мала статистично достовірної різниці - 30 хв за традиційної апендектомії та 40 хв за лапароскопічної. Післяопераційні ускладнення помічено у 3 (17,6 %) дітей, у яких виконано лапароскопічну апендектомію, зокрема у 2 пацієнтів - нагноєння в ділянці післяопераційної рани і в 1 дитини - скупчення рідини під апоневрозом, яке зникло після консервативної терапії. Після традиційної апендектомії ускладнення помічено у 8 (27,6 %) дітей.
  Повний текст PDF - 112.48 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Переяслов А.
  • Бобак А.
  • Дворакевич А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Переяслов А. А. Традиційна та лапароскопічна апендектомія у дітей із надлишковою масою тіла: що краще? / А. А. Переяслов, А. І. Бобак, А. О. Дворакевич // Хірургія дитячого віку. - 2012. - № 3. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Khdv_2012_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Переяслов Андрій Анатолійович (медичні науки)
  • Бобак Андрій Іванович (медичні науки)
  • Дворакевич Андрій Орестович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського