Наукова періодика України Хірургія України


Бурлука В. В. 
Диференційна хірургічна тактика лікування постраждалих з нестабільними пошкодженнями таза при політравмі в гострий період травматичної хвороби / В. В. Бурлука, М. Л. Анкін, В. М. Коваленко, В. М. Дорош, М. А. Максименко // Хірургія України. - 2017. - № 4. - С. 69-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2017_4_13
Мета роботи - вдосконалити систему надання хірургічної допомоги постраждалим з нестабільними пошкодженнями таза у разі політравми (НПТП) у гострий період травматичної хвороби (ТХ) з урахуванням тяжкості травми і прогнозу клінічного перебігу. Проведено аналіз лікування 406 постраждалих із НПТП, які перебували на стаціонарному лікуванні в Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги з 2000 до 2014 рр. Пацієнтів було розподілено на 2 групи: основну - 137 (33,74 %) постраждалих, у яких застосували диференційовану хірургічну тактику лікування з урахуванням визначення тяжкості травми, прогнозу клінічного перебігу ТХ залежно від її періоду, а також сучасні методи діагностики й лікування пошкоджень таза та інших анатомічних ділянок, і контрольну - 269 (66,26 %) хворих, у яких застосували хірургічну тактику згідно зі стандартами стаціонарної допомоги дорослому населенню. Кількісну оцінку тяжкості анатомічних пошкоджень і анатомо-функціональних змін проводили за шкалами ATS і FTS. У гострий період травми зовнішню фіксацію таза за госпіталізації виконано у 54,74 % постраждалих основної групи і у 21,93 % - контрольної. Тампонаду порожнини таза з метою гемостазу проведено у 5 (3,65 %) постраждалих основної групи. У 8 (9,31 %) пацієнтів основної групи проведено торакотомію, у 6 з них - за невідкладними показаннями, у постраждалих контрольної групи були розширені показання до торакотомії - у 34 (19,21 %) випадках. Тампонаду живота за масивної крововтрати провели у 6 (10,34 %) постраждалих основної групи і у 1 (1,09 %) - контрольної. За невідкладними показаннями у 30,91 % хворих основної групи і 11,98 % контрольної виконали іммобілізацію переломів довгих кісток апаратом зовнішньої фіксації. У гострий період ТХ летальність становила 74,30 %, в основній групі - 63,93 %, у контрольній - 77,66 %. Висновки: обсяг, тривалість і пріоритетність виконання операційних втручань у постраждалих з НПТП у гострий період ТХ мають визначатися тяжкістю травми, прогнозом перебігу ТХ і типом нестабільності тазового кільця.
  Повний текст PDF - 1.266 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бурлука В.
  • Анкін М.
  • Коваленко В.
  • Дорош В.
  • Максименко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бурлука В. В. Диференційна хірургічна тактика лікування постраждалих з нестабільними пошкодженнями таза при політравмі в гострий період травматичної хвороби / В. В. Бурлука, М. Л. Анкін, В. М. Коваленко, В. М. Дорош, М. А. Максименко // Хірургія України. - 2017. - № 4. - С. 69-75. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2017_4_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бурлука Володимир Володимирович (медичні науки)
  • Анкін Микола Львович (медичні науки)
  • Коваленко Віталій Миколайович (медичні науки)
  • Коваленко Володимир Миколайович (1949–) (медичні науки)
  • Максименко Максим Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського