Наукова періодика України Хірургія України


Шляхтич С. Л. 
Критерії визначення обсягу оперативного втручання при дифузному токсичному зобі / С. Л. Шляхтич, В. Р. Антонів, А. В. Вовканич // Хірургія України. - 2015. - № 1. - С. 47-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2015_1_10
Мета роботи - визначити оптимальний обсяг оперативного втручання при дифузному токсичному зобі (ДТЗ) залежно від рівня антитіл до рецепторів тиреотропного гормону (АРТТГ). В Київському центрі ендокринної хірургії за останні 5 років проліковано з приводу ДТЗ 130 хворих. Пацієнтів розподілили на дві групи по 65 осіб у кожній залежно від обсягу оперативного втручання. В першій групі після 7 - 30-денної доопераційної підготовки виконано тиреоїдектомію, у другій - субтотальну резекцію або органощадні операції. В кожній групі виділили по дві підгрупи залежно від віку (18 - 46 та 47 - 75 років). У всіх хворих визначали рівень АРТТГ за допомогою імунохімічного методу з електрохемілюмінесцентною детекцією аналізатором Cobas 6000 у динаміці лікування і протягом 6 міс після хірургічного втручання. Встановлено, що рівень АРТТГ після тиреоїдектомії вірогідно зменшується, більшою мірою - в осіб молодого віку (1,4 - 4,7 МО/л), у порівнянні з групою хворих із субтотальною резекцією (3,3 - 13,6 МО/л). В останніх рівень антитіл залишається стабільно високим, що спричиняє стимуляцію росту залишку тиреоїдної тканини, її гіперплазію, рецидив тиреотоксикозу (у 7 (77 %) хворих віком 18 - 46 років і у 2 (23 %) віком 60 - 75 років), прогресування офтальмопатії та автоімунного тиреоїдиту. В усіх хворих після тиреоїдектомії вже на 3-й місяць доза замісної гормонотерапії тироксином була стабільною з урахуванням рівня ТТГ та маси тіла хворого. При субтотальній резекції у 26 (40 %) пацієнтів доза тироксину була нестабільною, лише через 2 роки після операції доза гормонів була такою самою, що й у хворих після тиреоїдектомії, тобто компенсація гіпотиреозу після тиреоїдектомії відбувається значно легше та компенсація гіпотиреозу після тиреоїдектомії відбувається значно легше та швидше у порівнянні з пацієнтами із залишеною тиреоїдною тканиною. Висновки: рівень АРТТГ - важливий чинний прогнозу ефективності підготовки до операцій хворих на ДТЗ і критерій відбору пацієнтів для хірургічного лікування. Вміст АРТТГ понад 1,95 МО/л за відсутності клінічної картини гіпер- та гіпотиреозу під час підготовки до операції - критерій застосування радикального методу лікування щитоподібної залози. Гіпотиреоз після тиреоїдектомії - єдиний передбачуваний негативний наслідок, який легко компенсується гормонами та не призводить до суттєвого зниження якості життя пацієнтів.
  Повний текст PDF - 163.731 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шляхтич С.
  • Антонів В.
  • Вовканич А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шляхтич С. Л. Критерії визначення обсягу оперативного втручання при дифузному токсичному зобі / С. Л. Шляхтич, В. Р. Антонів, А. В. Вовканич // Хірургія України. - 2015. - № 1. - С. 47-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2015_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шляхтич Сергій Леонович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського