Наукова періодика України Інженерія природокористування


Мельник В. І. 
Аналіз напрямів удосконалення конструкцій пристроїв для завантаження силосів / В. І. Мельник, Т. В. Самойленко // Інженерія природокористування. - 2018. - № 1. - С. 83-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Iprk_2018_1_13
Травмування зерна в технологічній лінії післязбиральної обробки та тривалого збереження відбувається внаслідок дії на зернівку різних механічних конструкцій (норій, ковшових елеваторів, транспортерів, шнеках і т.п.), в тому числі і пристроїв для безпосереднього завантаження насіння в силоси. Механічні пошкодження суттєво впливають на стійкість зерна до тривалого зберігання, із-за більш інтенсивного дихання насіннєвий матеріал виділяє більше вологи, теплоти, відбувається частіше його ураження хворобами та шкідниками, що призводить до знищення цілої партії. Зернова маса, яка надходить на тривале зберігання в силоси, складається із окремо зібраних твердих зернівок, об'єм яких складається із об'єму зернівок та порожнеч між ними, які заповнені повітрям. Прийнято вважати, що зерновий потік по своїм механічним властивостям займає проміжний стан між твердим та рідким середовищем. Властивість переміщення зернівок відносно один одного робить зерновий потік схожим на рідину. Але кожна зернівка зернового потоку, взята окремо, має властивість твердого тіла. Разом вони створюють сипуче тіло, яке може сприймати зовнішні навантаження, що робить сипуче тіло схоже на тверде. При дослідженні зернового матеріалу після завантаження його в силоси можна спостерігати постійну втрату частину вантажу. Для покращання якості продукту, що надходить на збереження (пшениці, жита, вівса, сої и т.п.) запропоновано покращити процес завантаження через приймальний отвір за допомогою допоміжних засобів. Використання таких конструкцій знизить ущільнення насіннєвого матеріалу по мірі завантаження, а ємність по всьому об'єму буде гомогенно заповнюватися відповідно до розміру зернівок (зменшення сегрегації). Більшість сучасних силосів використовують принцип самопливного завантаження в отвір силосу, при якому зерновий матеріал при довільному падінні більше ущільняється, травмується, утворює сегрегацію, як при вільному падінні, так і на поверхні утворюючого насипу, а також сам насип зменшує насипну здатність силосу і в кінцевому рахунку зменшує економічну ефективність технологічного процесу. Ця стаття присвячена огляду пристроїв для загрузки сипкого матеріалу на зберігання та удосконаленню конструкції пристрою для обережного завантаження зерна в силос, що зменшуватиме його травмування. Використання нових машин в технології підвищить процент біологічної цілісності зерна, що в кінцевому суттєво збільшить прибуток господарства.
  Повний текст PDF - 618.223 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мельник В.
  • Самойленко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мельник В. І. Аналіз напрямів удосконалення конструкцій пристроїв для завантаження силосів / В. І. Мельник, Т. В. Самойленко // Інженерія природокористування. - 2018. - № 1. - С. 83-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Iprk_2018_1_13.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського