Наукова періодика України Plant introduction


Скрипченко Н. В. 
Особливості мікроклонального розмноження представників роду Actinidia Lindl. / Н. В. Скрипченко, В. В. Мацкевич, Л. М. Філіпова, І. І. Кибенко // Інтродукція рослин. - 2017. - № 1. - С. 88-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/IR_2017_1_12
Наведено результати досліджень з розробки елементів промислової технології мікроклонального розмноження видів Actinidia arguta (Siebold et Zucc.) Planch, ex Miq. (сорти Оригінальна, Scarlet September), A. chinensis Planch, (жіночі форми № 1 та 2 і чоловіча форма), A. deliciosa (A. Chev.) C. F. Liang et A. R. Ferguson (сорти Hayward і Atlas). За введення в асептичну культуру вивчено ефективність застосування живильних середовищ, експлантів, відмінних за місцем ізоляції, строками ізоляції експлантів, антиоксидантів і регуляторів росту, а також вплив видових і сортових особливостей рослин. Установлено, що верхівкові експланти за умов успішної деконтамінації та застосування заходів боротьби із самоотруєнням фенолоподібними речовинами швидше регенерували рослини in vitro у порівнянні із медіальними експлантами. Відзначено залежність регенераційної здатності рослин від термінів ізоляції експлантів. Найінтенсивніше фенолутворення виявлено за весняного відбору в експлантів A. chinensis апікального походження. Для подолання явища самоотруєння ізольовані експланти занурювали в антиоксидантний розчин. Виявлено залежність показника деконтамінування експлантів від способу стерилізації. Біологічні особливості видів і сортів впливали на деконтамінування меншою мірою. Серед досліджуваних способів найвищу ефективність звільнення від контамінант відзначено за обробки рослин гіпохлоритом натрію та додавання у живильне середовище за першого культивування біоциду PPM. На етапі мультиплікації встановлено найвищу ефективність у разі застосування модифікованого середовища Мурасіге - Скуга. Для ризогенезу доцільно застосовувати середовище Куаріна і Лепувра з половинним вмістом мінеральних елементів та додаванням ауксину (індолілмасляної кислоти).
  Повний текст PDF - 413.855 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скрипченко Н.
  • Мацкевич В.
  • Філіпова Л.
  • Кибенко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скрипченко Н. В. Особливості мікроклонального розмноження представників роду Actinidia Lindl. / Н. В. Скрипченко, В. В. Мацкевич, Л. М. Філіпова, І. І. Кибенко // Інтродукція рослин. - 2017. - № 1. - С. 88-96. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/IR_2017_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Скрипченко Надія Василівна (біологічні науки)
  • Мацкевич В'ячеслав Вікторович (сільськогосподарські науки)
  • Мацкевич Вячеслав Вікторович (сільськогосподарські науки)
  • Філіпова Лариса Миколаївна (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського