Наукова періодика України Plant introduction


Смілянець Н. М. 
Історія інтродукції роду Calluna Salisb. у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України / Н. М. Смілянець, М. С. Кузнецова // Інтродукція рослин. - 2016. - № 4. - С. 22-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/IR_2016_4_4
Наведено результати вивчення архівних документів Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка (НБС) НАН України, починаючи з 1938 р., щодо інтродукції вересу звичайного (Calluna vulgaris (L.) Hull). Установлено, що вперше в НБС рослини вересу було одержано в 1946 р. з Німеччини, але у пізніших архівних документах про них не згадується. В інвентаризаційних відомостях періодично фіксували дані про наявність у колекціях рослин вересу. Останню таку згадку було датовано 1974 р. Пізніше інвентаризаційні дані не подавали в архів, тому відстежити наявність вересу звичайного в них не вдалося. Цілеспрямований збір сортового матеріалу вересу розпочато у 2006 р., а в 2012 р. було відкрито "Вересовий сад", в якому розташована найбільша в Україні колекція сортів вересу звичайного (54 сорти), а також ростуть інші рослини з родин Ericaceae Juss., Magnoliaceae Juss., Pinaceae Spreng, ex F. Rudolphi. Історію інтродукції C. vulgaris у НБС можна розподілити на 4 етапи, останній з яких (починаючи з 2006 р.) є найбільш плідним.
  Повний текст PDF - 104.847 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Смілянець Н.
  • Кузнецова М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Смілянець Н. М. Історія інтродукції роду Calluna Salisb. у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України / Н. М. Смілянець, М. С. Кузнецова // Інтродукція рослин. - 2016. - № 4. - С. 22-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/IR_2016_4_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського