Наукова періодика України Geodesy, cartography and aerial photography


Губар Ю. 
Впровадження методики кластеризації для побудови економіко-математичних регресивних моделей оцінки нерухомості / Ю. Губар // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2015. - Вип. 82. - С. 110-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2015_82_12
Актуальною є проблема використання методики кластеризації для побудови економіко-математичних регресивних моделей оцінки нерухомості. Мета дослідження - побудова економіко-математичних моделей за допомогою методів регресивного аналізу, що надасть змогу встановити не тільки найкращу оціночну модель для цієї конкретної вибірки, але й встановити принципи моделювання вартості об'єктів нерухомості на основі відомих цін аналогів. Реалізацію алгоритму регресивного аналізу необхідно розпочати з побудови матриці вибіркових парних коефіцієнтів кореляції. Обчислення та аналіз коефіцієнтів кореляції надають можливість встановити зв'язок вартості з кожним із чинників [МСО-1, 2006; МСО-2, 2006; НС-1, 2003; НС-2, 2004]. Методика базується на застосуванні методу дендрограм (алгоритми алгомеративно-ієрархічного кластерного аналізу) з використанням просторово стиснених чинників (лінійних комбінацій вихідних чинників). З метою вибору методу групування об'єктів нерухомості доцільно провести порівняльний аналіз і тестування різних методів кластерного аналізу. Виконані дослідження доводять важливість застосування методики кластеризації для впровадження в Україні масової оцінки нерухомості. Якість економіко-математичних моделей визначають характеристики адекватності, стійкості та корисності моделі, які можна трактувати як погодження інформації, що описує функціональні можливості моделі. Виконані дослідження надають змогу одержувати кінцеві оціночні моделі для оцінювання неоцінених об'єктів будь-якого кластеру. Побудова моделі передбачає ретельне збирання ринкової інформації і детальне аналітичне опрацювання. Під час побудови моделі з метою одержання оптимального варіанта моделі, що надасть змогу уникнути недоврахування наявних чинників та не допустить включення в модель надто великої кількості змінних, запропоновано зменшити кількість чинників з використанням багатокрокового регресивного аналізу.
  Повний текст PDF - 1.275 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Губар Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Губар Ю. Впровадження методики кластеризації для побудови економіко-математичних регресивних моделей оцінки нерухомості / Ю. Губар // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2015. - Вип. 82. - С. 110-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Geodez_2015_82_12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського