Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Андрійчук О. 
Оцінка болю та якості життя в практичній діяльності фізичного терапевта / О. Андрійчук, Н. Грейда, Т. Масікова // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2019. - № 2. - С. 55-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2019_2_11
Рівень якості життя є визначальним показником, над підвищенням якого концентрують свої зусилля фахівці різних галузей. Особливе місце тут належить фізичним терапевтам, які безпосередньо працюють з учасниками бойових дій на Сході України, котрі проходять курс лікування та реабілітації. У комплексній програмі реабілітації, окрім традиційних методів терапевтичного впливу, належне місце відведено корекції зовнішніх чинників, які негативно впливають на особистісне сприйняття можливостей до життєдіяльності. Мета роботи - визначити особливості впливу окремих факторів на суб'єктивну оцінку впливу показника інтенсивності болю в загальній структурі якості життя. Методи дослідження - аналіз та узагальнення даних Міжнародного опитувальника якості життя (MOSSF-36). У досліджені брали участь 110 чоловіків, які проходили курс лікування та реабілітації після участі в бойових діях на Сході України. Середній вік обстежуваних - 37,09 +- 9,95 р. Усі особи самостійно давали відповіді на запропонований опитувальник MOSSF-36. На основі отриманих даних ми аналізували показник інтенсивності болю (Bodily pain-ВР) та його вплив на якість життя. Так, середнє значення показника інтенсивності болю в загальній структурі якості життя - 45,68 +- 1,87 бала. Досліджуючи фактори, які б могли вносити свої корективи в сприйняття значимості больових відчуттів у можливості виконувати звичну роботу, з'ясовано, що з віком показник інтенсивності болю збільшує свій негативний вплив на якість життя (коефіцієнт кореляції R = -0,207). Простежено залежність між досліджуваним показником та кількістю дітей у сім'ї й сімейним станом (неодружені, одружені, розлучені). Статистичний аналіз виявив лінійні негативні кореляційні зв'язки (R = -0,202 та Tau = -0,139). Не спостерігали кореляції між показником інтенсивності болю та місцем проживання, рівнем здобутої освіти.
  Повний текст PDF - 780.124 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Андрійчук О.
  • Грейда Н.
  • Масікова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Андрійчук О. Оцінка болю та якості життя в практичній діяльності фізичного терапевта / О. Андрійчук, Н. Грейда, Т. Масікова // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2019. - № 2. - С. 55-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2019_2_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Андрійчук Ольга Ярославівна (педагогічні науки)
  • Андрійчук Олексій Леонідович (ветеринарні науки)
  • Андрійчук Олександр Валентинович (технічні науки)
  • Андрійчук Оксана Василівна (юридичні науки)
  • Андрійчук Олена Миколаївна (біологічні науки)
  • Андрійчук Ольга Вікторівна (юридичні науки)
  • Андрійчук Ольга Іванівна (педагогічні науки)
  • Андрійчук Олег Валентинович (фізико-математичні науки)
  • Грейда Наталія Богданівна (педагогічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського