Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Павлова Ю. 
Вплив занять кросфітом на психічний стан та якість життя молоді / Ю. Павлова, О. Заставська // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2019. - № 1. - С. 62-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2019_1_10
Незважаючи на значні напрацювання, детальне вивчення біологічних, соціальних та поведінкових аспектів і значення рухової активності для психічного здоров'я людини, відкритими для розгляду й дискусії залишаються питання розуміння механізмів впливу фізичної активності на психічне здоров'я дітей та підлітків. Мета роботи - оцінити вплив занять кросфітом на психічний стан і показники якості життя осіб підліткового віку. У дослідженні взяли участь 14 осіб віком 14 - 16 років. Тренування з кросфіту тривалістю 1 рік відбувалися тричі на тиждень упродовж двох місяців. До складу тренувань входили багатофункціональні комплексні вправи переважно силової спрямованості, які учасники виконували в аеробному режимі в зоні високої інтенсивності, тривалістю не більше ніж 20 хв. Для оцінювання якості життя застосовували анкету PedsQL (Generic Core, український варіант для респондентів віком 13 - 18 років). Уявлення учасників про самого себе ("Я"-концепція) вивчали за оцінкою фізичного "Я", настрою, спортивної й академічної компетентностей. Залежні між собою непараметричні вибірки порівнювали за допомогою Z-критерію Вілкоксона. Після участі у 8-тижневій програмі спостерігали зростання (p << 0,01) рівня фізичної підготовленості за результатами виконання комплексів вправ. Середні значення всіх показників "Я"-концепції зростали після участі в програмі. Позитивну динаміку спостерігали для показників "Настрій" (р = 0,09), "Спортивна компетентність" (р = 0,09), "Академічна компетентність" (р = 0,10). По завершенню програми показники якості життя зросли на 4 - 10 балів та перевищували значення 75 балів. Зміни спостерігали щодо показників шкал "Фізичне функціонування" (на 10 %, p = 0,1), "Емоційне функціонування" (на 14 %, p = 0,09) і "Функціонування в школі" (на 15 %, p = 0,03). Висновки: одночасно зі збільшенням рівня фізичної підготовленості, 8-тижневі тренування з кросфіту сприяли зростанню впевненості в собі, поліпшенню настрою. В учасників програми спостерігали зростання показників якості життя на 10 - 15 %.
  Повний текст PDF - 436.867 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Павлова Ю.
  • Заставська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Павлова Ю. Вплив занять кросфітом на психічний стан та якість життя молоді / Ю. Павлова, О. Заставська // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2019. - № 1. - С. 62-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2019_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Павлова Юлія Олександрівна (біологічні науки)
  • Павлова Юлія Вадимівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського