Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Іщук О. 
Теоретичні та методичні основи формування здоров’язберігальної компетенції студентів закладів вищої освіти / О. Іщук, А. Цьось // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2018. - № 4. - С. 21-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2018_4_6
Ефективним способом зміцнення здоров'я молоді є організація навчально-виховного процесу на базі компетентнісного підходу, який забезпечує фізичне та психічне благополуччя індивіда. Проте в науковій літературі недостатньо аргументовано відомості щодо складниківта методики формування здоров'язберігальної компетенції (ЗЗК) студентів закладів вищої освіти (ЗВО). Мета дослідження - розробити методику формування ЗЗК студентів ЗВО та перевірити її ефективність. Методи дослідження - аналіз психолого-педагогічної літератури, систематизація інформації, педагогічне тестування, анкетування, педагогічний експеримент, педагогічне спостереження, математична статистика. На різних етапах дослідження взяли участь 480 студентів. ЗЗК - це система цінностей, взаємозв'язаних і взаємозумовлених знань, умінь і навиків, рівня фізичного стану, які забезпечують високий рівень здоров'язберігальної діяльності (ЗЗД). В основу ЗЗК покладено ціннісний, когнітивний і діяльнісний компоненти. Ціннісний передбачає наявність у студентів стійкого інтересу та мотивації до ЗЗД, активне ставлення до здорового способу життя, здатність до рефлексії та саморегуляції поведінки й емоційних станів. Когнітивний компонент сприяє сформованості в студентів системи знань, умінь і навичок, що забезпечують міцний стан здоров'я. Діяльнісний компонент характеризується систематичністю занять фізичними вправами; активністю в ЗЗД; використанням сформованих знань, умінь, навичок у самостійній роботі студентів із фізичного виховання. Діяльнісний компонент забезпечує успішне виконання здоров'язберігальноїдіяльності та вирізняється належним рівнем фізичного стану та стану здоров'я. Зроблено висновки, що формування ЗЗК - це цілеспрямований і структурований процес, який охоплює формування мотивації до ЗЗД систематичної рухової активності, засвоєння теоретичних знань і практичних умінь, підвищення фізичної підготовленості та функціональних можливостей.
  Повний текст PDF - 613.408 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іщук О.
  • Цьось А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іщук О. Теоретичні та методичні основи формування здоров’язберігальної компетенції студентів закладів вищої освіти / О. Іщук, А. Цьось // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2018. - № 4. - С. 21-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2018_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Цьось Анатолій Васильович (1966–) (педагогічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського