Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Bakiko I. 
The Ways of Education and Self-Education of Children and Young People, Who are Prone to Use Drugs During the Sport and Tourism Activities / I. Bakiko, O. Hrebik, L. Potapiuk, O. Panasiuk, A. Khomych // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 3. - С. 154-158. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_3_27
Висвітлено способи виховання та самовиховання дітей і молоді, які мають схильність до вживання наркотиків, у процесі занять спортом і туризмом. Указано, що спорт і туризм належать до тих небагатьох галузей, які володіють великим арсеналом методів і засобів впливу на організм людини, а отже, їх правильне використання сприятиме належній організації дозвілля, формуванню культури вільного часу та дотриманню здорового способу життя, зокрема відмови від уживання наркотиків. Здоровий спосіб життя - невід'ємна частина фізичного здоров'я людини, а також і найпроблематичніша складова частина: чи дотримуватися засад здорового способу життя, чи ні - завжди залежить від більш чи менш свідомого вибору людини. Головними "ворогами" здорового способу життя можна назвати культурні забобони, деякі соціальні чинники, а також уживання наркотичних засобів. Спорт і туризм покликані послабити та нейтралізувати дію цього негативного прояву, який щороку призводить до зростання смертності та погіршення загального стану здоров'я підростаючого покоління. Мета роботи - висвітлити окремі результати дослідження в плані пошуку ефективних методів виховання та самовиховання дітей і молоді, які займаються спортом і туризмом, і, на жаль, схильних до вживання наркотиків. Проведено вивчення літературних джерел, педагогічні спостереження під час спортивних тренувань і змагань; використано метод незалежних характеристик, вивчено документацію планування та обліку виховної роботи в ДЮСШ і дитячих спортивних клубах за місцем проживання; проведено ретроспективний аналіз, анкетування, педагогічний експеримент як основний метод дослідження, у ході якого в експериментальних групах застосовувалися методи психодіагностики. Для педагогічної корекції запропоновано структуру технологічних етапів із формування негативного ставлення до наркотиків тих юних спортсменів і туристів, які коли-небудь уживали або епізодично вживають наркотичні речовини. Технологія корекції, яку апробовано протягом 10 - 12 міс тренерами ДЮСШ і керівниками туристичних секцій м. Луцьк, включає 3 етапи, у кожному з яких - по 2 блоки. Зроблено висновки, що для профілактики наркоманії серед дітей, підлітків і молоді, які займаються різними видами спорту та туризмом, мають схильність або епізодично вживають психоактивні речовини, потрібно ширше використовувати психолого-педагогічні впливи, такі як переконання, приклад, залучення до здорового способу життя, навчання методів самонавіювання, самоаналізу, самоконтролю та інших, що мають безпосередній стосунок до методики виховання та самовиховання. Рекомендовано дотримуватися структури технологічних етапів педагогічної корекції (підготовчий, інформаційний, корекційний етапи). Кожен із них уключає 2 блоки: у підготовчому - макросоціальний і сімейний, в інформаційному - особистий і коригувальний, у корекційному - поведінковий і мотиваційний.
  Повний текст PDF - 366.934 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Bakiko I.
  • Hrebik O.
  • Potapiuk L.
  • Panasiuk O.
  • Khomych A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Bakiko I. The Ways of Education and Self-Education of Children and Young People, Who are Prone to Use Drugs During the Sport and Tourism Activities / I. Bakiko, O. Hrebik, L. Potapiuk, O. Panasiuk, A. Khomych // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 3. - С. 154-158. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_3_27.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського