Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Vilchkovski E. 
Olympic and Sports Movement in Poland (1918 – 1939) / E. Vilchkovski, V. Pasichnyk // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 3. - С. 128-132. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_3_23
Після отримання Польщею незалежності в 1918 р. уряд країни розпочав активну діяльність щодо створення національної системи фізичного виховання дітей і молоді. Серед важливих аспектів реформування цієї галузі - вирішення питання про розвиток масового спорту в країні. У 1919 р. створено Польський олімпійський комітет, завданням якого стала популяризація Олімпійського руху в країні, представництво польського спорту в Європі та світі; розвиток спорту серед різних вікових груп суспільства; створення відповідних умов для занять фізкультурою та спортом; сприяння в підготовці польських спортсменів до участі в літніх та зимових Олімпійських іграх. За короткий період (1919 - 1921 рр.) у країні створено федерації легкої атлетики, футболу, лиж, велосипедного, ковзанярського спорту та ін., які сприяли розвитку спортивного руху в Польщі. У 1935 р. 473 тис. спортсменів регулярно тренувались у різних регіонах країни. У Польщі створено досить широку мережу спортивно-лікувальних центрів, у яких працювали 770 лікарів спортивної медицини. Починаючи з 1924 р., польські спортсмени брали участь у літніх та зимових Олімпійських іграх, отримуючи перемоги в різних видах спорту. Польський олімпійський комітет бере активну участь у світовому Олімпійському русі та сприяє подальшому розвитку масовості спорту в країні.
  Повний текст PDF - 410.115 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Vilchkovski E.
  • Pasichnyk V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Vilchkovski E. Olympic and Sports Movement in Poland (1918 – 1939) / E. Vilchkovski, V. Pasichnyk // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 3. - С. 128-132. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_3_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пасічник Вікторія Михайлівна (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського